VEDOMARE ROSSO Costa Toscana Rosso IGT 2018 BIO víno

Toscani

VEDOMARE ROSSO Costa Toscana Rosso IGT 2018

Falstaff 92 / 100

0,75 l

20,21 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
12 mesiacov v sudoch zo slavónskeho duba a 12 mesiacov vo fľaši
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13,5 %
Odroda
Syrah

100% Syrah z vinice Monteromboli, blízko toskánskeho pobrežia. Víno intenzívnej rubínovo červenej farby a vyššej viskozity. Jeho vôňa je bohatá a ponúka tóny ušľachtilého dreva, černíc alebo zrelých čerešní, doplnených o jemné kvetinové tóny v pozadí. V ústach je víno plnšie, pôsobí elegantným dojmom, s čisto ovocnými tónmi a ľahko vystupujúcou trieslovinou. Dochuť je dlhá, šťavnatá, s dobre integrovaným drevom. Veľké víno s výrazným charakterom.

Zvyškový cukor:  suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Toscani

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Odporúčania v gastronómii: Vynikajúci v kombinácii s mäsovými pokrmami.

...

Toscani

Taliansky fotograf Oliviero Toscani sa preslávil najmä svojou prácou na kontroverzných kampaniach pre spoločnosť Benetton. V 60. rokoch minulého storočia Oliveiro zakúpil usadlosť v údolí blízko toskánskeho pobrežia a len pár kilometrov od dnes slávneho Bolgheri. Postupne rozširoval okolité pozemky a tak okrem 4000 vysadených olivovníkov nájdete na panstve kone plemena Appaloosa, ošípané alebo kravy plemena Angus. Dlho sa tu tiež venujú chovu holubov. Súčasťou rodinného projektu sa stalo aj 12 hektárov viníc, ktoré sú vysadené na pozemkoch pripomínajúce prírodný amfiteáter, v nadmorskej výške až 350 metrov nad morom, na dohľad od morského pobrežia. Hlavnou pestovanou odrodou je Syrah, ktorý dopĺňa Cabernet Franc alebo Petit Verdot. Vo vinárskych počiatkoch pomáhal Oliverovi Toscanimu jeho priateľ a slávny vinár Angelo Gaja, od roku 2014 má na starosť produkciu vín jeho syn Rocco. Vinárstvo Toscani sa vymyká bežnej predstave o toskánskych vínach, vína vznikajú s minimálnymi dopadmi na životné prostredie, proces ich vzniku je maximálne prirodzený. Toscani dnes patrí medzi talianske hviezdy tzv. naturálnych vín, teda vín bez filtrácie, čírenia alebo pridanej síry.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.