Lungarotti

Bianco di Torgiano "Vigna il Pino" DOC 2015

Robert Parker 90 / 100

0,75 l

22,49 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
1 rok v nerezových tankoch, 3 mesiace v sudoch barrique
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Trebbiano a Grechetto

Krásne vyzreté a štruktúrované víno vytvorené kombináciou odrôd Trebbiano a Grechetto. Farba je intenzívna a zlatistá. Vo vôni sa objavuje zvodná kombinácia zrelých citrusov, žltého melónu a ananásu, doplnená o sladké korenisté tóny vanilky a tymianu. Chuť je plná, s príjemnou kyselinou a tónmi zrelého ovocia. Víno čiastočne zrelo v barikových sudoch, vďaka nim získalo elegantnú vláčnosť. Bianco di Torgiano je historicky jedným z prvých talianskych bielych vín, pri ktorých sa na zrenie použil drevený sud.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Lungarotti

Oblasť pôvodu: Umbria

Odporúčania v gastronómii: Vhodné ku krémovému rizote alebo omáčkam typu kurča na paprike.

...

Lungarotti

Vinárstvo Lungarotti patrí medzi absolútnu špičku Umbria a v posledných 50 rokoch výrazne prispelo k zvýšeniu prestíže tohto regiónu susediaceho s Toskánskom. Aj keď sa víno v Umbrii vyrába stovky rokov, boli to práve zemité vína založené na odrode Sangiovese, ktorými si Giorgio Lungarotti podmanil doslova celý svet. Dnes sa jeho vína vyvážajú do 50 krajín a medzi základné hodnoty vinárstva patrí neustále zameranie na kvalitu pri dodržaní udržateľných postupov pri práci vo viniciach. Od roku 2014 je produkcia vinárstva plne organická. v rámci projektu "Energia z viniča" , podporovaného talianskym Ministerstvom poľnohospodárstva, vinohradníctvo pilotne testuje využitie biomasy s cieľom výrazne obmedziť emisie CO2. Produkcia vinárstva je široká, kľúčové sú najmä vína Rubesco (prvé víno Umbria, ktoré získalo štatút DOC) a Rubesco Vigna Monticchio. Vinárstvo Lungarotti dnes vedú sestry Chiara a Teresa.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.