Lungarotti

Torgiano Rosso "Vigna Monticchio" Riserva DOCG 2017

0,75 l

43,84 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
12 mesiacov v dubových sudoch a 4 roky vo fľaši
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14 %
Odroda
Sangiovese, Canaiolo

Krásne vyzreté víno potvrdzujúce mimoriadny charakter odrody Sangiovese. Víno má tmavú rubínovú farbu, jeho aróma je bohatá. Nechýba v ňom zrelé bobuľové ovocie, sladké korenie, korenie alebo tabak. Chuť je plná a dlhotrvajúca, podporená sviežou kyselinou. Dominujú koncentrované až sirupové tóny červeného ovocia, brusníc, malín alebo jahôd. Objavujú sa aj lekvár a jemná stopa dreva. Krásne štruktúrované víno s dlhým archivačným potenciálom.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Lungarotti

Oblasť pôvodu: Umbria

Odporúčania v gastronómiiPečené bravčové mäso, zverina.

...

Lungarotti

Vinárstvo Lungarotti patrí medzi absolútnu špičku Umbria a v posledných 50 rokoch výrazne prispelo k zvýšeniu prestíže tohto regiónu susediaceho s Toskánskom. Aj keď sa víno v Umbrii vyrába stovky rokov, boli to práve zemité vína založené na odrode Sangiovese, ktorými si Giorgio Lungarotti podmanil doslova celý svet. Dnes sa jeho vína vyvážajú do 50 krajín a medzi základné hodnoty vinárstva patrí neustále zameranie na kvalitu pri dodržaní udržateľných postupov pri práci vo viniciach. Od roku 2014 je produkcia vinárstva plne organická. v rámci projektu "Energia z viniča" , podporovaného talianskym Ministerstvom poľnohospodárstva, vinohradníctvo pilotne testuje využitie biomasy s cieľom výrazne obmedziť emisie CO2. Produkcia vinárstva je široká, kľúčové sú najmä vína Rubesco (prvé víno Umbria, ktoré získalo štatút DOC) a Rubesco Vigna Monticchio. Vinárstvo Lungarotti dnes vedú sestry Chiara a Teresa.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.