Gavi "Il Castello" DOCG 2021 BIO víno

Castello di Tassarolo

Gavi "Il Castello" DOCG 2021

Wine Enthusiast 90 / 100

0,75 l

14,87 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Cortese

Organické víno, zo starostlivo vybraných a ručne zozbieraných hrozien. Vôňa je hlboká a vrstevnatá s tónmi citrónu, grepu, bielej broskyne alebo bielych kvetín. Víno je plnšie v ústach, je seriózne a delikátne v najmenšom detaile. V chuti nájdete kombináciu bielych kôstkovín a exotického ovocia, doplnenú o jemnú medovosť. Veľmi šťavnaté, so sviežou kyselinou a dlhšou dochuťou. Komplexné, s príjemnou mineralitou. Víno má potenciál počas nasledujúcich rokov dozrievať vo fľaši.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Castello di Tassarolo

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómiiAperitív, krémové polievky alebo pokrmy z bieleho mäsa.

Prečítajte si na našom blogu: Minerálne vína Gavi z Piemontu

...

Castello di Tassarolo

Vinice v okolí historického hradu Castello di Tassarolo obrába rodina La Spinola od roku 1367. Aj tak možno s nadsádzkou hovoriť o vinárstve ako "vychádzajúcej hviezde" tohto regiónu. Môže za to súčasná majiteľka Massimiliana Spinola, ktorá na jednej strane nadväzuje na tradície svojich predkov, ale zároveň patrí k lokálnym priekopníkom ekologicky šetrných postupov vo vinárstve. Vinárstvo Castello di Tassarolo je certifikované ako organické a Massimiliana pri výrobe vín už od roku 2006 praktizuje biodynamické postupy. Celkom vinárstvo disponuje 20 hektármi viníc, na ktorých sú vysadené odrody Cortese di Gavi, Barbera a Cabernet Sauvignon. Okrem biodynamických preparátov sa vinárstvo vo viniciach spolieha na pomoc koní plemena Comtois. Vinifikácia vín Castello di Tassarolo prebieha v nerezových tankoch za kontrolovanej teploty, bez aditív a s minimom alebo absolútne bez pridanej síry. Sú čistým vyjadrením terroir miestnych viníc, čo oceňujú zákazníci a vinní experti po celom svete.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.