La Valentina

Trebbiano d´Abruzzo DOC 2021

James Suckling 90 / 100

0,75 l

10,29 € s DPH
+
Nie je skladom
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
12,5 %
Odroda
Trebbiano

Príjemné víno z klasickej odrody Trebbiano vyrobené zo staršieho viniča, ktorého vek v priemere dosahuje 30 rokov. V pohári zaujme svetlejšie žltou farbou so zeleným okrajom. Vo vôni sa prelínajú citrusové tóny, zelené jablko a stredomorské bylinky. Chuť je hladká a čistá, podčiarknutá sviežimi ovocnými tónmi a sviežou kyselinkou.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: La Valentina

Oblasť pôvodu: Abruzzo

Odporúčania v gastronómii: Skvele sa snúbi s pokrmy z rýb a letnými šaláty.

...

La Valentina

Fattoria La Valentina je relatívne nové vinárstvo, ktoré otvorilo svoje dvere v roku 2008 v objekte starej vinárskej firmy z 80. rokov minulého storočia v regióne Abruzzo v obci Spoltore ležiace na západ od mesta Pescara severne od rovnomennej rieky . Založili ho bratia Sabatino, Roberto a Andrea Di Properzio. Región Abruzzo sa rozkladá po oboch brehoch rieky Aterno (grécky Aternos), ktorá získava meno Pescara podľa svojho sútoku blízkosti rovnomenného hlavného mesta regiónu. Oblasti dominujú impozantné horské hrebene pohoria Gran Sasso a Maiella. Toto rodinné vinárstvo sa venuje pestovaniu a výrobe vína z ich autochtónnych odrôd viniča na udržateľných poľnohospodárskych a technologických postupoch s minimálnymi zásahmi chémie, pesticídov a umelých hnojív do diela prírody. Mikroklimatické vinohradnícke podmienky sú ovplyvnené prímorskými faktormi, keďže úzke pásmo medzi morom a horami činí len 20-25 km.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.