Fattoria Zerbina

Sangiovese di Romagna Superiore "Pietramora" Riserva DOC 2016

0,75 l

26,31 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Odroda
Sangiovese
Dozrievanie
v dubových sudoch
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
15 %
Odroda
Sangiovese

Pietramora je považované za najlepšie červené víno vinárstva Fattoria Zerbina. Ide o Sangiovese z hrozna z tých najlepších polôh vinárstva, kde je vinič schopná dozrieť do optimálnej zrelosti a vyjadriť špecifiká miestneho terroiru. Farba vína je tmavo rubínová, vo vôni nájdete zvodnú kombináciu korenia, čierneho korenia, čiernych čerešní, černíc alebo tabaku. V chuti je víno plné a opulentné, s krásne elegantnými trieslovinami a čistou ovocnosťou. Záver je dlhý a delikátny.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 16  - 18 °C

Výrobca vína: Fattoria Zerbina

Oblasť pôvodu: Emilia-Romagna

Odporúčania v gastronómiiCestoviny s mäsom a omáčkou, pečené mäso, zverina, výrazné syry.

...

Fattoria Zerbina

Príbeh vinárstva Fattoria Zerbini začal v roku 1966, kedy Vincenzo Geminiani kúpil farmu rovnakého mena a rozhodol sa v rámci jej pozemkov vysadiť prvé vinohrady. Zásadným míľnikom v histórii vinárstva je rok 1987, kedy sa výroby vín ujala vnučka Vincenza Geminianiho Cristina. tá študovala enológiu na univerzite v Bordeaux a v Miláne. Pod jej vedením sa vinárstvo rýchlo vyprofilovalo ako jedno z najlepších regióne Emilia-Romagna a samotná Cristina je považovaná za jednu z najtalentovanejších vináriek Talianska. Vinárstvo dnes disponuje 29 hektármi vlastných viníc, na ktorých sú vysadené odrody Trebbiano, Chardonnay, Albana, Sangiovese alebo Cabernet Sauvignon. Krásne a elegantné vína Fattoria Zerbini postavené na odrode Sangiovese si zamilujú nielen fanúšikovia Chianti. Fattoria Zerbini patrí medzi absolútnu špičku vinárskeho Talianska, a to napriek tomu, že sa región Emilia-Romagna neteší rovnakej prestíži ako Toskánsko alebo Benátsko. Zerbini je rešpektovaným a vyhľadávaným pojmom na talianskej vinárskej mape.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.