Castello Monaci

Salento Negroamaro "Maru" IGT 2021

0,75 l

10,29 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze, a v sudoch barrique
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Negroamaro

"Maru" znamená "hlboko temný" v nárečí Salentino a skutočne toto víno sa pýši hlbokú granátovo-rubínovou farbou, typickou pre odrodu Negroamaro. V jeho výraznej vôni prevládajú prvky Stredomorskej flóry, červeného ovocia a byliniek s nádychom eukalyptu. Chuť je plná, ovocná, zaoblená a harmonická a veľmi dobre stavaná s dochuťou horkých mandlí, ako ostatne časť názvu tejto odrody amaro napovedá.

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Castello Monaci

Oblasť pôvodu: Apúlia

Odporúčania v gastronómiiŠpikovaný zajac na divokom korení.

...

Castello Monaci

Castello Monaci je panstvo, ktoré sa datuje do začiatku 16. storočia a nachádza sa v samom srdci podoblasti Salento na okraji Salice Salentino tzv. "Päty" Apeninského polostrova. Tento veľkolepý zámok je obklopený 3000 stromami olivovníkov a 200 hektármi viníc. Budovu vinárstva z bieleho tufu postavila v 70. rokoch minulého storočia rodina Memmo. V sortimente vinárstva nájdeme názvy vín ako napr. ARTAS, Ajas, liana, MEDOS, Kreos, Maru, Piluna ... Všetky nám pripomínajú ich grécky pôvod na území, ktoré antický kolonizátori nazvali "Enotria" - "Zem vína". Castello Monaci vinifikuje svoje vína vo veľkokapacitných nerezových nádobách pomocou riadeného kvasenia za nízkej teploty a takisto školí svoje vína v približne 1000 francúzskych sudoch. Vinárstvo vedie Lina Memmo a jej dcéra Vittoria Serraca Guerrero. Múzeum, v ktorom sa nachádzajú zbierky početných artefaktov z minulého storočia, obsahuje tiež fotografický displej ukazujúci cestu viniča Vitis vinifera z Kaukazu do Stredomoria.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.