Candido

Salice Salentino "La Carta" Riserva DOC 2019

0,75 l

10,29 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
vo veľkých sudoch
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
13,5 %
Odroda
Negro Amaro 95 %, Malvasia Nera 5 %

Obľúbená apulijská odroda Negro Amaro, doplnená o Malvasia Neru. Najobľúbenejšie víno rodinného vinárstva Candido. V pohári s krásne rubínovou farbou a vôňou sušeného ovocia, sliviek a jemnými tónmi kávy a dreva. V chuti nekomplikované a skvele piteľné, s plnším telom, bohato ovocné so zamatovými trieslovinami. Perfektné víno pre každodennú príležitosť alebo na stretnutie s priateľmi.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Candido

Oblasť pôvodu: Apúlia

Odporúčania v gastronómii: Prvé chody so silnými omáčkami, pečenými bielymi a červenými mäsami.

...

Candido

Vinárstvo založené v roku 1929 Francescom Candide zostáva do súčasnosti rodinným podnikom. Dnešný majiteľ Alessandro je zástupca tretej generácie rodiny Candido hospodáriaci už takmer 100 rokov v San Donaci. Väčšina produkcie vinárstva pochádza z hrozna z vlastných 140 hektárov viníc, časť hrozna potom Alessandro nakupuje od preverených pestovateľov, ktorí hospodária vo viniciach organicky. Výsadbu tvoria prevažne pôvodné autochtónne odrody ako Aleatico, Negro Amaro, Primitivo, Malvasia nera alebo Fiano a doplnkovo ​​sa vo vinárstve Candido venujú aj odrodám ako Montepulciano, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah a Petit Verdot. Z produkcie vinárstva rozhodne ochutnajte víno Capello di Prete, teda 100% Negro Amaro s krásnou ovocnosťou a kyselinou, alebo prémiový blend odrôd Negro Amaro a Montepulciano - víno "Duca d 'Aragona" Salento IGT.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.