Ca’ del Baio

Moscato d'Asti DOCG 2023

0,75 l

10,67 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Druh
Asti
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
5,5 %
Odroda
Moscato

Ak niekedy rady zhrešíte v podobe sladkého dezertu či ovocnej zmrzliny, je toto víno ideálna voľba. S iba piatimi percentami alkoholu a vyšším zvyškovým cukrom víno slúži ako ideálny aperitív alebo spoločník do horúcich letných dní. Vo vôni je víno energické, s tónmi čerstvo vytlačeného hrozna, marhúľ, broskýň a jemného medu. V ústach nechýba pikantná kyselina, ktorá vyrovnáva sladký charakter vína. Návyková záležitosť, ktorá dá sladkému zhrešeniu úplne nový rozmer.

Zvyškový cukor: sladké

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 7  - 9 °C

Výrobca vína: Ca del Baio

Oblasť pôvodu: Piemont

...

Ca 'del Baio

Vinárstvo Ca 'del Baio, ktoré miluje okrem iného známy expert na talianske vína Ian D'Agata, je vo vlastníctve rodiny Grasso od roku 1680. Dnes to sú manželia Giulio a Luciana, ktorí spolu so svojimi dcérami Paolou, Valentinou a Federicou riadia vinárstvo, majú na starosť výrobu vín i obchod. Vinárstvo disponuje 25 hektármi viníc v katastroch obcí Barbaresco a Treiso. vysadené tu sú biele odrody Moscato, Chardonnay a Riesling a modré odrody Nebbiolo, Barbera a Dolcetto. Takmer všetky vína sú fľaškované ako čisto odrodové. Najprestížnejšie vína vznikajú z odrody Nebbiolo a réva používaná na výrobu Barbaresco dosahuje vek 25 až 40 rokov. Vinárstvo disponuje niektorými prestížnymi polohami a vína fľaškuje pod označením jednotlivých cru - Asilo, Pora, Vallegrande a Marcarini. V súčasnosti Ca 'del Baio patrí medzi najvyhľadávanejšími producentmi spomedzi milovníkov vín z Piemontu.

 

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.