Ca’ del Baio

Barbaresco "Asili" Riserva DOCG 2016

0,75 l

75,87 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Odroda
Nebbiolo
Druh
Barbaresco
Dozrievanie
3 roky v sudoch barrique
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
15 %

Rodinna Grasso patrí medzi hlavných vlastníkov tejto unikátnej polohy v Barbaresco a tunajšie hrozno premieňa v skutočný tekutý poklad. Víno má elegantnú granátovú farbu, vo vôni je komplexné a prenikavé, pripomína červené kôstkoviny, levanduľu, kvety ruže, balsamico a bylinky. V ústach je víno až neuveriteľne štruktúrované a plné, zároveň vláčne a zamatové. Nekonečne dlhé Barbaresco, ktoré vás zanechá doslova s ​​ústami otvorenými a vyciveným pohľadom . Absolútna lahôdka.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Ca del Baio

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Pokrmy z bravčového mäsa, kačica, grilované mäso, sladko-kyslé omáčky.

...

Ca 'del Baio

Vinárstvo Ca 'del Baio, ktoré miluje okrem iného známy expert na talianske vína Ian D'Agata, je vo vlastníctve rodiny Grasso od roku 1680. Dnes to sú manželia Giulio a Luciana, ktorí spolu so svojimi dcérami Paolou, Valentinou a Federicou riadia vinárstvo, majú na starosť výrobu vín i obchod. Vinárstvo disponuje 25 hektármi viníc v katastroch obcí Barbaresco a Treiso. vysadené tu sú biele odrody Moscato, Chardonnay a Riesling a modré odrody Nebbiolo, Barbera a Dolcetto. Takmer všetky vína sú fľaškované ako čisto odrodové. Najprestížnejšie vína vznikajú z odrody Nebbiolo a réva používaná na výrobu Barbaresco dosahuje vek 25 až 40 rokov. Vinárstvo disponuje niektorými prestížnymi polohami a vína fľaškuje pod označením jednotlivých cru - Asilo, Pora, Vallegrande a Marcarini. V súčasnosti Ca 'del Baio patrí medzi najvyhľadávanejšími producentmi spomedzi milovníkov vín z Piemontu.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.