Olivini

Lugana DOC Brut Metodo Classico 2019

0,75 l

17,16 € s DPH
+
Skladom menej než 10 ks
Dozrievanie
klasická metóda kvasenie v uzavretej fľaši
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
12,5 %
Odroda
Turbiana

Šumivé víno z odrody Trebbiano di Lugana, vyrobené tradičnou metódou druhotného kvasenia vo fľaši. Víno zreje minimálne 30 mesiacov na kvasniciach. Vo vôni sa objavujú jemné tóny briošky, zlaté jabĺčka, tropické ovocie alebo kvetinové tóny. Chuť je svieža, ovocná a krémová zároveň, s príjemným perlením. Víno pôsobí perzistentným a plným dojmom. Elegantné bublinky pre slávnostné chvíle.

Zvyškový cukor: suché

Druh vína: šumivé

Ideálna teplota: 9  - 11 °C

Výrobca vína: Olivini

Oblasť pôvodu: Lombardia

Odporúčania v gastronómiiVýborné ako aperitív, predjedlá so špargľou alebo vajcami, pokrmy s rybím mäsom.

...

Olivini

História rodinného vinárstva Oliviny sa začala písať v roku 1970, keď sa Giuseppe, patriarcha rodiny, rozhodol vyťažiť maximum z potenciálu, ktorý mierne zvlnená krajina s nádherným výhľadom na jazero Garda poskytuje a zároveň vyzdvihnúť svoju produkciu vína na profesionálnu úroveň. Dnes toto rodinné vinárstvo vedú Giuseppove vnúčatá Giorgio, Giordana a Giovanni, ktorí idú v šľapajach svojich rodičov Grazielly a Giulia a v tradícii, ktorú zaviedol Giuseppe. Do tejto vízie sa v súčasnosti tiež zaraďuje enológ vinárstva Antonio Crescina, ktorý sa k rodinnému vinárstvo pripojil v roku 1999 . Firma zaviedla do vinárskej produkcie moderné vybavenie a pomocou pravidelných investícií neustále inštaluje nové technológie vo výrobe a pivničnom hospodárstve. neprehliada sa žiadny detail týkajúci sa vinohradníctva a výroby vína. Podnik má svoju vlastnú škôlku, kde sa pestujú a pripravujú podnože pre štepenie a selektuje vhodné klony na pestovanie, všetky vinohradnícke práce sú vykonávané manuálne, ručne pozbierané hrozno sa starostlivo triedi a z nich vyrobené víno je fľašované a atraktívne adjustované v elegantne vyzerajúci konečný produkt. V posledných rokoch sa vinárstvo Oliviny zameriava predovšetkým na vína vyrobené z odrody Trebbiano di Lugana, ktorá sa pestuje v najlepších polohách a na starých kríkoch. Výsledkom sú vysoko kvalitné vína, ktoré vynikajú aromatikou a perfektnou vyváženosťou medzi cukrami a kyselinkou.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.