Sallier de La Tour

Inzolia DOC 2022

0,75 l

10,67 € s DPH
+
Nie je skladom
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
12,5 %
Odroda
Inzolia

Inzolia je delikátna a príjemne aromatická biela odroda, ktorú nájdete v Taliansku prakticky len na Sicílii. Víno má v pohári žiarivú farbu slamovo žltého odtieňa. Buket zaujme veľmi typickými sicílskymi vôňami pomarančových kvetov a mandlí, ale aj lúčnych kvetov a stredomorských byliniek. Na poschodí je víno svieže, ovocné, pôsobí ľahším dojmom. Chuť je zároveň dostatočne štruktúrovaná, s tónmi citrusových plodov a jemným mandľovým tónom v dlhej dochuti.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Sallier de la Tour

Oblasť pôvodu: Sicília

Odporúčania v gastronómii: Grilované ryby, mladé syry, špargľa.

...

Sallier de la Tour

Sallier de La Tour patrí pod jedného z najstarších producentov Sicílie, vinárstva Tasca d´Almerita. Projekt sa zrodil v roku 2008, keď Filiberto Sallier de La Tour, princ z Camporeale, požiadal Alberta Tascu, aby sa postaral o jeho krásne panstvo pár kilometrov od Palerma. Panstvo patrilo rodine Sallier de La Tour od polovice devätnásteho storočia, kedy sa sem presťahovala z Piemontu. Po komplexnej analýze tunajších podmienok a terroiru bola za kľúčovou odrodou vo vinárstve Sallier de La Tour zvolená odroda Syrah. Vo viniciach, ktoré sú vedené v BIO režime, ju dopĺňajú typické sicílske odrody Inzolia, Grillo alebo Nero d'Avola. Celkom disponuje vinárstvo Sallier de La Tour 50 hektármi viníc a ročne vyprodukuje zhruba 300 000 fliaš vín. Dnes vinárstvo spravuje Costanza Chirivino, členka rodiny Sallier de La Tour, s podporou tímu Tasca d'Almerita.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.