Passito "Diamante d'Almerita" Terre Siciliane IGT 2017 Raritné víno

Tasca d'Almerita

Passito "Diamante d'Almerita" Terre Siciliane IGT 2017

0,5 l

21,35 € s DPH
+
Nie je skladom
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
10,5 %
Odroda
Gewürztraminer a Moscato d'Alexandria

Tento zlatistý nektár s jantárovými odleskami je vyrobený zo suchých bobúľ, ktoré sa nazývajú passito. Jeho vôňa je prenikavá až spektakulárne koncentrovaná, ktorá evokuje hrozienka, kandizovanú pomarančovú kôru, hrušky maslovky a exotické plody maracuje. Na podnebí je toto Passito elegantne jemné, s príjemnou rovnováhou medzi sladkosťou a prirodzenou kyslosťou. Dlhšia dochuť je zakončená jemnými citrusovými tónmi.

Druh vína: sladké

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Odporúčania v gastronómii: Sladká bodka na koniec, napríklad v spojení s čerstvými syrmi, k sladkým sušienkam.

...

Tasca d'Almerita

História vinárstva Tasca d'Almerita siaha až do roku 1830, kedy zástupcovia rovnomennej rodiny zakúpili usadlosť Tenuta Regaleali, akúsi zelenú oázu s rozlohou takmer 550 hektárov v strede Sicílie. Súčasný riaditeľ vinárstva Alberto Tasca je tak zástupcom už ôsmej generácie tejto vinárskej rodiny. Na 382 hektároch viníc okolo vinárstva Tasca d'Almerita, v nadmorskej výške 400 až 900 metrov, je aktuálne vysadených 25 bielych a modrých odrôd. V súčasnosti Tasca d'Almerita patrí k špičke výrobcov tohto najväčšieho stredomorského ostrova. V roku 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udelil titul najlepšieho európskeho vinárstva. Ako rodinná firma sa vinárstvo snaží hospodáriť s maximálnym rešpektom k životnému prostrediu, ako prvé na Sicílii v roku 2010 získalo certifikát SOStain za udržateľné postupy pri výrobe vín. V ponuke vinárstva nájdete najmä vína z typických sicílskych odrôd ako Grillo, Cataratto, Nero d'Avola alebo Perricone.

 

 

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.