Olivové oleje

Extra panenský olivový olej "Villa Magra" 2023

0,5 l

24,40 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Kultivar
50% Frantoio, 35% Moraiolo, 15% Leccino
Intenzita
výrazná
Trvanlivosť
06/2025
Región
Toskánsko
Výrobca
Frantoio Franci

Tento prémiový olej sa vyrába len v tých najlepších rokoch a reprezentuje vlajkovú loď rodinného podniku. Je vybraný pre svoju eleganciu, hebkosť a arómu. Villa Magra pochádza zo starého olivového hája zničeného zimnými mrazmi v roku 1985, ktorý bol znovu vysadený v roku 1987 na severovýchodných svahoch Montenero d'Orcia. Je intenzívna ovocnosťou a dokonalým stelesnením Toskánska: mocnosťou a eleganciou. Má priezračnú zlatistú farbu a vôňu harmančeka, čakanky a mäty. Jeho štruktúra je vyjadrená v plne pretrvávajúcej a pikantnej chuti rozmarínu a šalvie s tónmi mletého čierneho korenia a mandlí v závere.

"The Best Extra Virgin Olive Oil Blended - Intense Fruity" Flos Olei 2014

"Extraordinary Villa Magra is an intense limpid golden yellow colour with delicate green hues. Its aroma is definite and rotund, endowed with distinct hints of chicory, artichoke and lettuce, together with aromatic notes of mint, rosemary and sage. Its taste is full and strong, enriched by notes of black pepper, cinnamon and almond." Flos Olei

"Villa Magra has a beautiful hues and grassy, not overly defined freshness on the nose, with woody elements and dried fruit like hazelnuts and almonds, and some fruity hints. In the mouth it is feisty and pungent, sliding slightly in the finale, where the bitterness is barely present and minerals supplement the favory side." Gambero Rosso Oli d' Italia 2015

Odporúčania v gastronómii: Skvelý na tatarák z tuniaka, k zeleninovým predkrmom, polievke z artičokov, na kuskus, cestoviny či risotto.

Ohodnoťte tento produkt

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.