Olivové oleje

Extra panenský olivový olej "Olivastro" 2023

0,5 l

22,11 € s DPH
+
Skladom menej než 10 ks
Kultivar
Itrana
Intenzita
výrazná
Trvanlivosť
06/2025
Región
Lazio
Výrobca
Quattrociocchi

Olivastro s čiernou etiketou je bio extra panenský olivový olej a vlajkovou loďou podniku. Má hlbokú zlato-žltú farbu so zelenkavými odleskami. Jeho hlboká vôňa nám pripomína čerstvo rozdrvené rajčinové listy, zeler, hlávkový šalát, zelené fazule, aromatické bylinky, najmä bazalku a mätu a zelený čaj. Extra panenský olivový olej má mandľovo horkú chuť, ktorá umocňuje intenzívnu korenitosť a dáva celkový pocit najvyššej kvality s krásnou harmóniou medzi nosom a podnebím.

"The Best Extra Virgin Olive Oil from Organic Farming" Flos Olei 2014

"Olivastro Etichetta Nera is an intense limpid golden yellow colour with warm green hues. Its aroma is definite and complex, with hints of medium ripe tomato, banana, apple and a note of broad beans. Its taste is ample and strong, with hints of celery, lettuce and notes of basil, mint and sage." Flos Olei

"L' Olivastro, a pure organic Itrana EVOO, shows robust fruitiness with notes of fresh grass, tomato leaves and wildflowers. The palate encores the green tomato with balsamic, cypress, sage and eucalyptus hints. Some stylish, complex fresh vegetal notes linger in a finale with well-balanced bitterness and pungency" Gambero Rosso Oli d' Italia 2015

Odporúčania v gastronómii: Extra panenský olivový olej zaisťuje vynikajúci doprovod pre pokrmy ako sú carpaccio z hovädzej sviečkovej, grilované radicchio, grilovaný tuniak, strukovinové predjedlá a prílohy, hubové šaláty, paradajková bruschetta a zrelé syry.

Ohodnoťte tento produkt

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.