Barolo "Boscareto" DOCG 2016 BIO víno

Ferdinando Principiano

Barolo "Boscareto" DOCG 2016

0,75 l

75,87 € s DPH
+
Nie je skladom
Odroda
Nebbiolo
Druh
Barolo
Dozrievanie
36 mesiacov v sudoch ze slavonského duba
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
13,5 %

Víno pochádza z Vyššie položenej vinice Boscareto vysadenej v roku 1967, hrozno sa v tomto prípade šľape pomocou bosých nôh. Spontánna fermentácia trvá 40 až 90 dní, víno je bez Pridanej síry, pred fľaškovaním zrelo tri roky vo Veľkých dubových sudoch. Výsledkom je mohutné a komplexné Barolo, ktoré môže byť archivované vo fľašiach desiatky rokov. Vo vôni je víno fascinujúce, s tónmi čerešne, jahôd, jemné zadymenosti, kávy, kože Alebo pomarančovej kôry. Chuť je doslova opulentná, svieža, s pôsobivo štruktúrovanými trieslovinami. Charakter tohto vína sľubuje fantastický vývoj počas ďalšieho zrenia.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Ferdinando Principiano

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Dusené a pečené hovädzie mäso, divina, zrejúce syry. 

...

Ferdinando Principiano

Rodinné vinárstvo bolo v meste Monforte d'Alba založené v 50. rokoch 20. storočia otcom Ferdinanda Principiana. Ferdinando vinárstvo vedie od roku 1993 a postupne ho začal smerovať k organickej produkcii. Sympatický Ferdinando je dnes v regióne výraznou osobnosťou a advokátom tradičného prístupu pri výrobe vín. Vo vinici praktizuje niektoré biodynamické postupy, absolútne odmieta používanie chemikálií, pesticídov či umelých hnojív. pri výrobe vín zasahuje do procesu minimálne, vína kvasí spontánne, sú bez aditív a prakticky tiež bez pridanej síry. Pre dozrievanie vín používa iba veľké sudy zo slavónskeho duba. Výsledné vína sú osobité, nádherne elegantné a šťavnaté, vychutnáte si ich len tak, rovnako ako v kombinácii s vyššou gastronómiou. Celkom vinárstvo disponuje 10 hektármi vinohradov, z ktorých fľaškuje Dolcetto, Barbera, Nebbiolo a samozrejme tiež vynikajúce Barolo . Doslova pokladom je potom pre vinárstvo 0, 5 hektára v prestížnej vinici Ravera.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.