Barolo "Cannubi" DOC 2017 BIO víno

Brezza

Barolo "Cannubi" DOC 2017

Wine Enthusiast 95 / 100

0,75 l

47,66 € s DPH
+
Nie je skladom
Druh
Barolo
Dozrievanie
24 mesiacov v sudoch zo slavónskeho duba
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14,5 %
Odroda
Nebbiolo

Veľké víno z približne najslávnejšej vinice Piemontu. Toto Barolo disponuje rubínovo-granátovou farbou, vo vôni pôsobí doslova opojne. Na nose objavíte tóny drobných kôstkovín, kvetov ruže, pivónie, fialky, čajových lístkov alebo tabaku. Znovu a znovu budete so záujmom čuchať k poháriku. Chuť má vynikajúcu štruktúru s dobre prepletenými trieslovinami a príjemnou kyselinkou. Slávnostné pitie, ktoré môžete bez obáv uložiť do svojho archívu.

"One of the best expressions from the classic Cannubi vineyard area, this fragrant red is all about finesse, opening with enticing scents of perfumed berry, iris, rose, chopped herb, baking spice and new leather. The vibrant palate boasts structure as well as an almost ethereal elegance, delivering succulent red cherry, crushed strawberry, cinnamon and licorice wrapped in refined tannins. Bright acidity lends impeccable balance. Drink from 2021 through 2043." Kerin O’Keefe (Wine Enthusiast)

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Brezza

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Zverina, hovädzí guláš, k dlho zrejúcim syrom.

...

Brezza

Jedno z legendárnych vinárstiev sídliaca v srdci mestečka Barolo, fľaškujúce vína zo špičkových polôh ako Cannubi, Castellero alebo Sarmassa. Vinárstvo založil v roku 1885 Giacomo Brezza, ktorý sa svojím otcom Antoniom už v roku 1910 uviedol na trh svoje prvé fľaškované vína . Dodnes sú štýlom vína Brezza považované za ultratradičné. vína zrejú len vo veľkých sudoch zo slavónskeho duba, ich charakteristickým rysom je elegancia. v súčasnosti vinárstvo vedie Enzo Brezza so svojím bratrancom Giacomom. Vinárstvo disponuje 16,5 hektármi viníc, z ktorých niektoré pochádzajú už z roku 1885. vo viniciach dodržiava rodina Brezza čisto organické postupy. Hoci sa vo výrobe vinárstva drží tradičných postupov, čo sa týka uzáverov vína, nebojí sa inovácií. Vinárstvo Brezza sa tento rok stalo prvým vinárstvom, ktoré sa rozhodlo fľaškovať základné Barolo pod sklenený uzáver a vylúčiť tak možnosť vzniku korkovej vady.

 

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.