Langhe Nebbiolo DOC 2019 BIO víno

Ferdinando Principiano

Langhe Nebbiolo DOC 2019

0,75 l

17,16 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Nebbiolo

Víno svetlo rubínovej farby a s tónmi zrelých čerešní, ruže, fialky a korenia. Chuť je veľmi atraktívna, pôsobí stredne plne, vyvážene a elegantne. Triesloviny sú pevné a sofistikované, veľmi dobre integrované do štruktúry vína. Dochuť je ľahko korenistá a dlhšia. V tomto prípade dostávate víno podobné štruktúrou vínam Barolo, hrozno na výrobu tohto vína totiž pochádza z vinice inak klasifikovanej práve pre výrobu Barola.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 12  - 14 °C

Výrobca vína: Ferdinando Principiano

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Bresaola a podobné sušené pršuty z hovädzieho mäsa. 

...

Ferdinando Principiano

Rodinné vinárstvo bolo v meste Monforte d'Alba založené v 50. rokoch 20. storočia otcom Ferdinanda Principiana. Ferdinando vinárstvo vedie od roku 1993 a postupne ho začal smerovať k organickej produkcii. Sympatický Ferdinando je dnes v regióne výraznou osobnosťou a advokátom tradičného prístupu pri výrobe vín. Vo vinici praktizuje niektoré biodynamické postupy, absolútne odmieta používanie chemikálií, pesticídov či umelých hnojív. pri výrobe vín zasahuje do procesu minimálne, vína kvasí spontánne, sú bez aditív a prakticky tiež bez pridanej síry. Pre dozrievanie vín používa iba veľké sudy zo slavónskeho duba. Výsledné vína sú osobité, nádherne elegantné a šťavnaté, vychutnáte si ich len tak, rovnako ako v kombinácii s vyššou gastronómiou. Celkom vinárstvo disponuje 10 hektármi vinohradov, z ktorých fľaškuje Dolcetto, Barbera, Nebbiolo a samozrejme tiež vynikajúce Barolo . Doslova pokladom je potom pre vinárstvo 0, 5 hektára v prestížnej vinici Ravera.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.