Barbera d´Alba DOC 2020 BIO víno

Ferdinando Principiano

Barbera d´Alba DOC 2020

0,75 l

16,01 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
12,5 %
Odroda
Barbera

Réva, z ktorej pochádza toto víno dosahuje vek 40 rokov. Barbera je veľmi expresívne na nose, ponúka tóny červeného ovocia, fialky alebo sušených ruží. Pôsobí priamo opojne. Chuť je šťavnatá, s dobrou koncentráciou ovocných tónov, jemnou korenitosťou a sviežou kyselinou, typickou pre túto odrodu. Vďaka zreniu v nerezových tankoch si víno zachováva čistý charakter a veľmi delikátny prejav.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 12  - 14 °C

Výrobca vína: Ferdinando Principiano

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Mortadella, bresaola, obložené misy so šunkou a údeninami. 

...

Ferdinando Principiano

Rodinné vinárstvo bolo v meste Monforte d'Alba založené v 50. rokoch 20. storočia otcom Ferdinanda Principiana. Ferdinando vinárstvo vedie od roku 1993 a postupne ho začal smerovať k organickej produkcii. Sympatický Ferdinando je dnes v regióne výraznou osobnosťou a advokátom tradičného prístupu pri výrobe vín. Vo vinici praktizuje niektoré biodynamické postupy, absolútne odmieta používanie chemikálií, pesticídov či umelých hnojív. pri výrobe vín zasahuje do procesu minimálne, vína kvasí spontánne, sú bez aditív a prakticky tiež bez pridanej síry. Pre dozrievanie vín používa iba veľké sudy zo slavónskeho duba. Výsledné vína sú osobité, nádherne elegantné a šťavnaté, vychutnáte si ich len tak, rovnako ako v kombinácii s vyššou gastronómiou. Celkom vinárstvo disponuje 10 hektármi vinohradov, z ktorých fľaškuje Dolcetto, Barbera, Nebbiolo a samozrejme tiež vynikajúce Barolo . Doslova pokladom je potom pre vinárstvo 0, 5 hektára v prestížnej vinici Ravera.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.