LOLI Costa Toscana Rosato IGT 2022 BIO víno

Toscani

LOLI Costa Toscana Rosato IGT 2022

0,75 l

18,68 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
10,5 %
Odroda
Syrah

Rosato "Loli" je toskánske šumivé víno z provincie Pisa založené 100% na hrozne odrody Syrah. Víno je robené starou metódou ancestrale, je teda fľaškované s kvasničnými kalmi, štýlom pripomína obľúbené Pét-naty. Víno má ružovú farbu a v jeho vôni ucítite tóny červených ríbezlí a malín, okvetné lístky ruží a tóny grepu alebo zelených jabĺk. V chuti je svieže a ľahšie, s jemným krémovým perlením a ríbezľovým záverom. Vysoko piteľné víno, podávajte dobre vychladené. Nefiltrované, bez pridanej síry.

Zvyškový cukor: suché

Druh vína: šumivé

Ideálna teplota: 7  - 9 °C

Výrobca vína: Toscani

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Odporúčania v gastronómii: Slané koláče, šaláty, vyprážané ryby, predjedlá s morskými plodmi.

...

Toscani

Taliansky fotograf Oliviero Toscani sa preslávil najmä svojou prácou na kontroverzných kampaniach pre spoločnosť Benetton. V 60. rokoch minulého storočia Oliveiro zakúpil usadlosť v údolí blízko toskánskeho pobrežia a len pár kilometrov od dnes slávneho Bolgheri. Postupne rozširoval okolité pozemky a tak okrem 4000 vysadených olivovníkov nájdete na panstve kone plemena Appaloosa, ošípané alebo kravy plemena Angus. Dlho sa tu tiež venujú chovu holubov. Súčasťou rodinného projektu sa stalo aj 12 hektárov viníc, ktoré sú vysadené na pozemkoch pripomínajúce prírodný amfiteáter, v nadmorskej výške až 350 metrov nad morom, na dohľad od morského pobrežia. Hlavnou pestovanou odrodou je Syrah, ktorý dopĺňa Cabernet Franc alebo Petit Verdot. Vo vinárskych počiatkoch pomáhal Oliverovi Toscanimu jeho priateľ a slávny vinár Angelo Gaja, od roku 2014 má na starosť produkciu vín jeho syn Rocco. Vinárstvo Toscani sa vymyká bežnej predstave o toskánskych vínach, vína vznikajú s minimálnymi dopadmi na životné prostredie, proces ich vzniku je maximálne prirodzený. Toscani dnes patrí medzi talianske hviezdy tzv. naturálnych vín, teda vín bez filtrácie, čírenia alebo pridanej síry.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.