I Stefanini

Soave Classico "Monte de Toni" DOC 2023

0,75 l

11,25 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Druh
Soave
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
12,5 %
Odroda
Garganega

Soave pochádzajúci z najstarších viníc vinárstva Aj Stefanini, vysadených okolo dediny Monte Tenda Castalunga. Réva dosahuje vek až 70 rokov. Vo poháriku svetlo žltej, na nose intenzívne, s tónmi broskyne, marhule a žlté slivky. Doslova cítite mineralitu vulkanických pôd oblasti Soave Classico. Chuť je bohatá, plnšie a šťavnatá. Primárne ovocnosť doplňuje svieža kyselina. V dochuti je cítiť mineralita a jemné mandľové tóny, typické pre odrodu Garganega. Krásne piteľné Soave.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: I Stefanini

Oblasť pôvodu: Benátsko

Odporúčania v gastronómiiKu grilované rybe a plodom mora.

...

I Stefanini

Vinárstvo l Stefanini patrí v Taliansku medzi najzaujímavejšieho výrobcu, ak hovoríme o kategórii vysoko kvalitných a cenovo dostupných vín. Vinárstvo je vlastnené a prevádzkované rodinou Tessari a jeho názov odkazuje na vzdialeného predka Stefana Tessariho, ktorý začal experimentovať s poľnohospodárstvom a pestovaním hrozna už v roku 1800. Súčasný podnik bol založený v roku 2003 a v Taliansku sa stal veľmi rýchlo fenoménom. dnes vinárstvo disponuje 20 hektármi viníc na sopečných pôdach údolia Valle d'Alpone, vo východnej časti regiónu Soave. Vinárstvo dnes vedie Francesco Tessari so svojím otcom Valentinom. Francesco má na starosť pivnicu a výrobu vín, Valentino vinice. Vinárstvo primárne pracuje s miestnou odrodou Garganega, pre dozrievanie vín sa nepoužívajú sudy. V niektorých viniciach vinárstvo dosahuje Garganega vek až 70 rokov a dáva vzniknúť vínam neobyčajnej komplexnosti a rafinovanosti.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.