I Stefanini

Pinot Grigio Delle Venezie DOC 2023

0,75 l

7,21 € s DPH
+
Skladom viac než 100 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
12,5 %
Odroda
Pinot Grigio

Svieža biele Pinot Grigio, ktorého farba je svetlejšia žltozelená. Vo vôni energické, s tónmi sviežeho ovocia a bielych kvetov. Šťavnaté a suché v ústach, s príjemnou kyselinou. Objavujú sa tóny žltých jabĺk, marhúľ a citrusov. Podávajte dobre vychladené. Je vynikajúcim aperitívom, odprevadí rizota, cestoviny s ľahkými omáčkami alebo vegetariánske pokrmy.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: I Stefanini

Oblasť pôvodu: Benátsko

Odporúčania v gastronómii: Vynikajúci ako aperitív, k predkrmom, pokrmom z rýb a bieleho mäsa. K letnému šalátu.

...

I Stefanini

Vinárstvo l Stefanini patrí v Taliansku medzi najzaujímavejšieho výrobcu, ak hovoríme o kategórii vysoko kvalitných a cenovo dostupných vín. Vinárstvo je vlastnené a prevádzkované rodinou Tessari a jeho názov odkazuje na vzdialeného predka Stefana Tessariho, ktorý začal experimentovať s poľnohospodárstvom a pestovaním hrozna už v roku 1800. Súčasný podnik bol založený v roku 2003 a v Taliansku sa stal veľmi rýchlo fenoménom. dnes vinárstvo disponuje 20 hektármi viníc na sopečných pôdach údolia Valle d'Alpone, vo východnej časti regiónu Soave. Vinárstvo dnes vedie Francesco Tessari so svojím otcom Valentinom. Francesco má na starosť pivnicu a výrobu vín, Valentino vinice. Vinárstvo primárne pracuje s miestnou odrodou Garganega, pre dozrievanie vín sa nepoužívajú sudy. V niektorých viniciach vinárstvo dosahuje Garganega vek až 70 rokov a dáva vzniknúť vínam neobyčajnej komplexnosti a rafinovanosti.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.