Rosso del Conte DOC 2015 Raritné víno

Tasca d'Almerita

Rosso del Conte DOC 2015

Falstaff 96 / 100 Wine Enthusiast 93 / 100 Antonio Galloni 93 / 100

0,75 l

37,74 € s DPH
+
Nie je skladom
Dozrievanie
18 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14,5 %
Odroda
Nero d' Avola a Perricone

Víno Rosso del Conte bolo prvýkrát vyrobené v roku 1970. Conte Giuseppe v ňom spojil dve tradičné odrody Perricone a Nero d 'Avola a vytvoril víno s veľkým potenciálom na archiváciu. Hrozno pochádza z Cru nazvanej Vigna Unica. Víno má žiarivo rubínovú farbu a vonia po čerešniach a lesných plodoch, nechýbajú ani tóny pripomínajúce orechy, vanilku, tabak a stredomorské aromatické byliny. V chuti je doslova opulentné a koncentrované, s krásne integrovanými trieslovinami. Elegantné víno pre mimoriadne príležitosti, skvele piteľné v túto chvíľu, s potenciálom ďalej zrieť vo fľaši.

Druh vína: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 16  - 18 °C

Výrobca vína: Tasca d'Almerita

Oblasť pôvodu: Sicília

Odporúčania v gastronómii: s pokrmami z červeného mäsa, jahňacieho mäsa, diviny, hovädzieho mäsa, pikantných syrov.

 

Prečítajte si na našom blogu: Nero d’Avola, najznámejšie víno Sicílie

...

Tasca d'Almerita

História vinárstva Tasca d'Almerita siaha až do roku 1830, kedy zástupcovia rovnomennej rodiny zakúpili usadlosť Tenuta Regaleali, akúsi zelenú oázu s rozlohou takmer 550 hektárov v strede Sicílie. Súčasný riaditeľ vinárstva Alberto Tasca je tak zástupcom už ôsmej generácie tejto vinárskej rodiny. Na 382 hektároch viníc okolo vinárstva Tasca d'Almerita, v nadmorskej výške 400 až 900 metrov, je aktuálne vysadených 25 bielych a modrých odrôd. V súčasnosti Tasca d'Almerita patrí k špičke výrobcov tohto najväčšieho stredomorského ostrova. V roku 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udelil titul najlepšieho európskeho vinárstva. Ako rodinná firma sa vinárstvo snaží hospodáriť s maximálnym rešpektom k životnému prostrediu, ako prvé na Sicílii v roku 2010 získalo certifikát SOStain za udržateľné postupy pri výrobe vín. V ponuke vinárstva nájdete najmä vína z typických sicílskych odrôd ako Grillo, Cataratto, Nero d'Avola alebo Perricone.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.