Falkenstein

Riesling Alto Adige Val Venosta DOC 2019

0,75 l

20,21 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
10 mesiacov v agátových sudoch
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Riesling

Vlajková loď vinárstva, krásne minerálne Riesling. Vôňa je doslova uhrančivá, s typicky odrodami rastlín tónmi žltých jabĺk, citrusov a kvetín. Žiadneho milovníka Rizlingu rýnskeho tento "parfum" nemôže nechať pokojným. Chuť je krásne šťavnatá, stredne plná a uhladene elegantný. Vysoko piteľné a návykové víno, lepšie Riesling sa v Taliansku ťažko hľadá. Potenciál zrieť v čase.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Falkenstein

Oblasť pôvodu: Južné Tirolsko

Odporúčania v gastronómiiPredjedlá, vegetariánske jedlá, biele maso, k rybám.

...

Falkenstein

Rodinné vinárstvo Falkenstein bolo založené v roku 1989, keď sa manželia Bernadette a Franz Pratznerovi rozhodli miesto pestovania ovocia venovať výrobe kvalitného vína. Franz sa postupne začal starať o dvanásť hektárov viníc, ktoré obklopujú vinárstvo Falkenstein v rámci údolí Val Venosta. Réva tu rastie v nadmorskej výške 600 až 900 metrov nad morom. Vinárstvo Falkenstein sa vo veľmi krátkom čase zaradilo medzi absolútnu špičku producentov z Južného Tirolska. Vlajkovou odrodou vinárstva je Riesling, ktorý v tunajších podmienkach produkuje mimoriadne svieže a minerálne vína. Ďalšími odrodami z portfólia vinárstva sú Pinot Blanc, Sauvignon a Gewürtztraminer. Jediným červeným vínom v ponuke je Pinot noir. Vinárstvo maximálne rešpektuje terroir a klimatické podmienky svojich viníc a zachováva si čisto rodinný charakter. Dnes tak vo vinárstve pôsobia aj dve dcéry Magdalena a Michaela.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.