Tasca d'Almerita

Nero d´Avola "Lamuri" DOC 2019

0,75 l

13,72 € s DPH
+
Skladom menej než 10 ks
Dozrievanie
12 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13,5 %
Odroda
Nero d´Avola

Lamùri Nero d'Avola Sicilia DOC je jedným z pilierov ponuky vinárstva Tasca d'Almerita. Ide o 100% Nero d'Avola, pričom hrozno pre toto víno je vyberané z vyšších nadmorských výšok 450 až 750 metrov nad morom. Lamùri má intenzívnu rubínovo červenú farbu a nádhernú vôňu pripomínajúce tmavé čerešne a lesné plody, doplnené jemným korením, ako je škorica a kardamóm. Chuť je plnšia, elegantná, s jemnými taníny, bohatou ovocnosťou a príjemnou sviežosťou. Dochuť je dlhá.

Druh vína: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Tasca d'Almerita

Oblasť pôvodu: Sicília

Odporúčania v gastronómii: Sicílska Caponata, červené mäso, králik alebo jahňacie a nie príliš zrelé syry.

Prečítajte si na našom blogu: Nero d’Avola, najznámejšie víno Sicílie

...

Tasca d'Almerita

História vinárstva Tasca d'Almerita siaha až do roku 1830, kedy zástupcovia rovnomennej rodiny zakúpili usadlosť Tenuta Regaleali, akúsi zelenú oázu s rozlohou takmer 550 hektárov v strede Sicílie. Súčasný riaditeľ vinárstva Alberto Tasca je tak zástupcom už ôsmej generácie tejto vinárskej rodiny. Na 382 hektároch viníc okolo vinárstva Tasca d'Almerita, v nadmorskej výške 400 až 900 metrov, je aktuálne vysadených 25 bielych a modrých odrôd. V súčasnosti Tasca d'Almerita patrí k špičke výrobcov tohto najväčšieho stredomorského ostrova. V roku 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udelil titul najlepšieho európskeho vinárstva. Ako rodinná firma sa vinárstvo snaží hospodáriť s maximálnym rešpektom k životnému prostrediu, ako prvé na Sicílii v roku 2010 získalo certifikát SOStain za udržateľné postupy pri výrobe vín. V ponuke vinárstva nájdete najmä vína z typických sicílskych odrôd ako Grillo, Cataratto, Nero d'Avola alebo Perricone.

 

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.