Falanghina del Sannio "Taburno" DOC 2019 AKCIA

Cantina del Taburno

Falanghina del Sannio "Taburno" DOC 2019

0,75 l

11,06 € 8,77 € s DPH
+
Nie je skladom
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Falanghina

Hrozno na výrobu tohto vína dozrieva v unikátnych podmienkach vulkanických pôd . Lokálna odroda Falanghina sa v tomto prípade prezentuje žiarivou zlatistou farbou a kvetnatou vôňou s nádychom kôstkovín a minerality. V chuti je víno intenzívne, príjemne ovocité, evokujúce exotické plody ako napr. Ananás, ale aj zrelé hrušky alebo grep. Chuť je delikátna a veľmi harmonická s elegantnou koncovkou. Krásne, svieže bielo víno.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Cantina del Taburno

Oblasť pôvodu: Kampánia

Doporučení v gastronomii: Ku grilované rybe a plodom mora.

...

Cantina del Taburno

Vinárstvo Cantina del Taburno nájdete na svahoch neaktívnej sopky Monte Taburno, v mestečku Foglianise v provincii Benevento. Bolo založené v roku 1972 ako družstvo miestnych farmárov. Hrozno na výrobu vín dnes pochádza z necelých 500 hektárov viníc patriacich trom stovkám pestovateľov. Aj napriek relatívne veľkej produkcii si Cantina del Taburno prísne stráži kvalitu svojich vín. Niet preto divu, že ju časopis Wine Advocate zaradil medzi najzaujímavejšie vinárstvo Kampánie. Vinárstvo vsádza na miestne odrody, v červených na odrodu Aglianico, tiež nazývanú Aglianico di Torrecuso. Hlavná biela odroda je Falanghina, široko pestovaná v Kampánii, najmä práve v provincii Benevento. Ďalšími odrodami sú Fiano, Greco alebo Coda di Volpe. Pivnica vinárstva prešla rozsiahlou modernizáciou v 80. rokoch a kvalitu tunajších vín oceňujú zákazníci naprieč Európou.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.