Cottanera

Etna Rosso "Zottorinotto" Riserva DOC 2016

0,75 l

61,00 € s DPH
+
Skladom menej než 10 ks
Dozrievanie
24 mesiacov v dubových sudoch a 24 mesiacov vo fľaši
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
13,5 %
Odroda
Nerello Mascalese

Jedno z kultových vín produkovaných v okolí sicílskej sopky Etny. Víno pochádza z vinice vysadenej v nadmorskej výške 800 metrov, konkrétne z 60 rokov starých kríkov typickej miestnej odrody Nerello Mascalese. Vôňa vína je komplexná a podmanivá, plná ovocia a nazretých tónov pripomínajúcich jemné tabakové tóny, zemitosť a sladké korenie. Víno je noblesné, vrstevnaté a dlhé. Doslova ohromí svojou eleganciou, zvýraznenou dlhým ležaním v dubových sudoch. Zottorinotto štýlom pripomína špičkové červené vína z Burgundska.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Cottanera

Oblasť pôvodu: Sicília

Odporúčania v gastronómiiÚpravy bravčového a hovädzieho mäsa, jemné smotanové syry.

...

Cottanera

Vína z oblasti Etny boli veľkou neznámou ešte pred 25 rokmi. To sa však začiatkom 90. rokov minulého storočia začalo meniť. Tento tzv. "Ostrov na ostrove", akým je vinárska zóna Etna DOC, má úplne iné pôdne a klimatické podmienky ako ostatné oblasti Sicílie. V roku 1990 sa v blízkosti Castiglione di Sicilia usadili bratia Guglielmo a Enzo Cambria, aby pokračovali v tradícii, ktorú tu začal ich otec Francesco už v 60. rokoch. Ich hospodárenie a produkciu vína na území, ktoré je sústavne pod vplyvom nebezpečenstva mnohokrát len pokojne dymiacej avšak často hrozivo chrliacej sopky Etny, nazvali bratia Cambria vulkan-enológia, lebo proti toku horúcej lávy, ktorá sa často zastaví len pár metrov od viníc, neexistuje žiadna obrana. Na severnom úpätí Etny v nadmorskej výške 700 metrov vysadili medzinárodné kultivary Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon alebo Cabernet Franc, ktoré potom nasledovali lokálne odrody Nerello Mascalisa a Nerello Cappuccio pre výrobu jedinečných červených vín, zatiaľ čo pre biele vína typického minerálneho charakteru sa pestuje Inzolia a Carricante. Všetky vinohradnícke práce tu vykonáva tým 25 žien na čele s matriarchátom rodiny Cambria, ktorou je Guglielmova vdova - mamma Cambria s jej dcérou Mariangelou. Nesmieme však opomenúť ani bratov Mariangeli - Emanuela a Francesca, pričom posledne menovaný je hlavným enológom vinárstva, a strýka Enza.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.