Marchesi Alfieri

Barbera d'Asti "Alfiera" DOCG 2015

0,75 l

35,46 € s DPH
+
Nie je skladom
Dozrievanie
18 mesiacov v sudoch z francúzskeho a slavónskeho duba
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
15 %
Odroda
Barbera

Vlajková loď vinárstva, víno plné, komplexné a elegantné. Alfieri je 100% Barbera, ktorej základom je hrozno zo starej vinice vysadené v roku 1937. Pred nafľaškovaním víno zrelo 18 mesiacov v barikových a v 500 litrových sudoch. Farba vína je tmavo rubínová, vo vôni nájdete paletu tónov pripomínajúcich zrelé čerešne, maliny alebo slivky. Chuť je krásne zamatová, vláčna, jemne korenistá s tónmi vanilky a kávy a s dlhým ovocným prejavom. Víno má veľmi peknú štruktúru, ktorá sa ďalej rozvíja zrením vína vo fľaši.

Druh vína: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Marchesi Alfieri

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Pokrmy z červeného mäsa, syry s modrou plesňou.

...

Marchesi Alfieri

Tradičné vinárstvo Marchesi Alfieri, ktoré sídli v malebnej dedinke San Martino Alfieri, na západ od Asti, možno pri príchode len ťažko prehliadnuť. Z vrcholu kopca, na ktorom dediny ležia, totiž čnie do diaľky starý hrad z konca 17. storočia , obklopený veľkorysou záhradou pripomínajúcou anglický park. Tu sídli po generácie rodina Alfieri, ktorá sa tiež od konca 17. storočia v priestoroch tohto malého raja venuje výrobe vína. Terajšiu podobu a filozofiu vinárstva majú na svedomí tri sestry - Giovanna, Antonella a Emanuela, ktoré tiež v roku 1999 najali súčasného enológa Maria Olivera. Sympatický Mario pracoval pred nástupom do vinárstva Marchesi Alfieri v Toskánsku, konkrétne vo vinárstve Tenuta Col d'Orcia v Montalcino. Miestne podmienky svedčia najmä odrode Barbera, ktorú nájdete hneď na 16 z 21 hektárov viníc vinárstva. Priemerná staroba viníc je úctyhodných 70 rokov. Barbery z vinárstva Marchesi Alfi eri sú jedným slovom úchvatné, ich komplexnosť a elegancia doslova pribíja k podlahe.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.