Vino Nobile di Montepulciano Riserva DOCG 2018 BIO víno Raritné víno

Tenuta Valdipiatta

Vino Nobile di Montepulciano Riserva DOCG 2018

0,75 l

45,75 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Druh
Vino Nobile
Dozrievanie
18 mesiacov v dubových sudoch a následne 12 až 24 mesiacov vo fľaši
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14 %
Odroda
Sangiovese a Canaiolo Nero

Víno rubínovo-granátového odtieňa. V elegantnej vôni nájdete moruše a drobné kôstkoviny ako sú slivky alebo trnky, ale aj lekvár a tóny škorice a klinčekov. V chuti je krásne štruktúrované, so sofistikovanými a dobre integrovanými trieslovinami. Ucítite výrazné tóny kandizovaných čučoriedok, sliviek a čiernych čerešní. Dlhá a elegantná dochuť s príjemnými nuansami čiernych bobúľ. Víno, ktoré si vychutnáte teraz aj s odstupom mnohých ďalších rokov.

Druh vína: suché

Farba vína: červené

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Odporúčania v gastronómii: Hovädzí steak, zverina, cestoviny s mäsovou omáčkou. Tvrdé syry.

...

Tenuta Valdipiatta

Giulio Caporali, zakladateľ vinárstva Valdipiatta, kúpil panstvo na konci 80. rokov, s cieľom splniť si svoj sen a vytvoriť skvelé víno. Postupne sa mu podarilo vytvoriť jedno z najrešpektovanejších vinárstiev v rámci apelácie Vino Nobile di Montepulciano. V roku 2002 prevzala vedenie vinárstva jeho dcéra Miriam. Všetky vína Tenuta Valdipiatta pochádzajú z hrozna viniča vysadeného na 30 hektároch viníc v majetku vinárstva. Hneď 80% viníc je venovaných odrode Sangiovese, ktorej sa tu lokálne hovorí Prugnolo Gentile. Ďalšími pestovanými odrodami sú Canaiolo Nero, Mammolo a medzinárodné odrody Cabernet Sauvignon, Merlot a Pinot Nero. Dve najdôležitejšie Cru vinárstva nesú názov Sanguineto a Vigna d'Alfiero. Od roku 2018 sú všetky vinice Tenuta Valdipiatta certifikované ako BIO. Červené vína zrejú v kombinácii väčších sudov zo slavónskeho duba a kvalitných barikových sudov. Na začiatku 90. rokov vinárstvo zahájilo spoluprácu s profesorom Yvesom Gloriesom, ktorý bol v tom čase vedúcim enologickej fakulty v Bordeaux. Na túto neoceniteľnú skúsenosť nadviazala v roku 2010 spolupráca s enológom Ericom Boissenotom, ktorý poskytuje svoje služby aj prestížnym vinárstvom z Médocu, ako sú Lafite Rothschild, Latour, Margaux, Mouton Rothschild a Palmer.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.