Syrah La Monaca DOC 2019 Raritné víno

Sallier de La Tour

Syrah La Monaca DOC 2019

0,75 l

25,16 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
14 mesiacov v malých francúzskych dubových sudoch
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
15 %
Odroda
Syrah

Víno La Monaca je vlajková loď vinárstva Sallier de La Tour. Komplexné a plné červené víno, ktoré ukazuje potenciál odrody Syrah v plnej kráse. Na pohľad víno s výrazne rubínovo červenou farbou. Vo vôni odhaľuje typickú odrodovú arómu s prenikavými korenistými tónmi a tónmi aromatických bylín. Nechýba koncentrovaná aróma tmavých bobúľ, slivkového kompótu a ušľachtilého dreva. V chuti je víno elegantné, s potenciálom zrieť na fľaši. Zvádza kombináciou čistých ovocných tónov a šťavnatej kyseliny. Jemné triesloviny vystupujú v závere dlhej chuti.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Sallier de la Tour

Oblasť pôvodu: Sicília

Odporúčania v gastronómii: Grilovaná bravčová krkovička, jahňacie kotlety.

...

Sallier de la Tour

Sallier de La Tour patrí pod jedného z najstarších producentov Sicílie, vinárstva Tasca d´Almerita. Projekt sa zrodil v roku 2008, keď Filiberto Sallier de La Tour, princ z Camporeale, požiadal Alberta Tascu, aby sa postaral o jeho krásne panstvo pár kilometrov od Palerma. Panstvo patrilo rodine Sallier de La Tour od polovice devätnásteho storočia, kedy sa sem presťahovala z Piemontu. Po komplexnej analýze tunajších podmienok a terroiru bola za kľúčovou odrodou vo vinárstve Sallier de La Tour zvolená odroda Syrah. Vo viniciach, ktoré sú vedené v BIO režime, ju dopĺňajú typické sicílske odrody Inzolia, Grillo alebo Nero d'Avola. Celkom disponuje vinárstvo Sallier de La Tour 50 hektármi viníc a ročne vyprodukuje zhruba 300 000 fliaš vín. Dnes vinárstvo spravuje Costanza Chirivino, členka rodiny Sallier de La Tour, s podporou tímu Tasca d'Almerita.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.