Tasca d'Almerita

Perricone "Guarnaccio" DOC 2020

0,75 l

14,49 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
12 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Perricone

Perricone je prastará sicílska odroda, ktorá sa v posledných rokoch navracia vďaka vinárom do viníc. Víno Perricone Guarnaccio disponuje intenzívnou rubínovo červenou farbou. Na nose objavíte zvodnú kombináciu jemného korenia, ovocných tónov pripomínajúcich lesné plody, ďalej tóny podrastu, balzamikové tóny alebo eukalyptus. Na podnebí je víno dobre štruktúrované, s výraznejšími trieslovinami, s komplexnou a energickou chuťou. Kombinuje tóny drobných kôstkovín a stredomorského korenia. Skvelý zástupca sicílskych červených vín, s dlhšou príjemne ovocnou dochuťou.

Druh vína: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Tasca d'Almerita

Oblasť pôvodu: Sicília

Odporúčania v gastronómii: Cestoviny s tuniakom, úpravy bravčového mäsa, salámy.

...

Tasca d'Almerita

História vinárstva Tasca d'Almerita siaha až do roku 1830, kedy zástupcovia rovnomennej rodiny zakúpili usadlosť Tenuta Regaleali, akúsi zelenú oázu s rozlohou takmer 550 hektárov v strede Sicílie. Súčasný riaditeľ vinárstva Alberto Tasca je tak zástupcom už ôsmej generácie tejto vinárskej rodiny. Na 382 hektároch viníc okolo vinárstva Tasca d'Almerita, v nadmorskej výške 400 až 900 metrov, je aktuálne vysadených 25 bielych a modrých odrôd. V súčasnosti Tasca d'Almerita patrí k špičke výrobcov tohto najväčšieho stredomorského ostrova. V roku 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udelil titul najlepšieho európskeho vinárstva. Ako rodinná firma sa vinárstvo snaží hospodáriť s maximálnym rešpektom k životnému prostrediu, ako prvé na Sicílii v roku 2010 získalo certifikát SOStain za udržateľné postupy pri výrobe vín. V ponuke vinárstva nájdete najmä vína z typických sicílskych odrôd ako Grillo, Cataratto, Nero d'Avola alebo Perricone.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.