Tasca d'Almerita

"Leone d´Almerita" Bianco Sicilia IGT 2019

0,75 l

13,72 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Catarratto (43 %), Pinot Bianco (24 %), Sauvignon (18 %) a Tramín (15 %)

Víno je tvorené kombináciou štyroch odrôd, hrozno pochádza z vysoko položenej vinice v nadmorskej výške 900 metrov. Výsledkom je príjemne aromatické a svieže víno, ktoré v sebe nezaprie svoj stredomorský temperament. Stredne výrazná slamová farba v pohári a bohatá aróma, na nose ucítite bylinky, jazmín, biele broskyne alebo mandarínky. Chuť je vyvážená, s jemnými tónmi mandlí, bielej broskyne a citrusového ovocia. Pekne štruktúrované víno, elegantné a zábavné. Tradičné víno vinárstva Tasca d'Almerita.

Druh vína: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Tasca d'Almerita

Oblasť pôvodu: Sicília

Odporúčania v gastronómii: Grilované ryby, mladé syry, špargľa.

...

Tasca d'Almerita

História vinárstva Tasca d'Almerita siaha až do roku 1830, kedy zástupcovia rovnomennej rodiny zakúpili usadlosť Tenuta Regaleali, akúsi zelenú oázu s rozlohou takmer 550 hektárov v strede Sicílie. Súčasný riaditeľ vinárstva Alberto Tasca je tak zástupcom už ôsmej generácie tejto vinárskej rodiny. Na 382 hektároch viníc okolo vinárstva Tasca d'Almerita, v nadmorskej výške 400 až 900 metrov, je aktuálne vysadených 25 bielych a modrých odrôd. V súčasnosti Tasca d'Almerita patrí k špičke výrobcov tohto najväčšieho stredomorského ostrova. V roku 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udelil titul najlepšieho európskeho vinárstva. Ako rodinná firma sa vinárstvo snaží hospodáriť s maximálnym rešpektom k životnému prostrediu, ako prvé na Sicílii v roku 2010 získalo certifikát SOStain za udržateľné postupy pri výrobe vín. V ponuke vinárstva nájdete najmä vína z typických sicílskych odrôd ako Grillo, Cataratto, Nero d'Avola alebo Perricone.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.