Tasca d'Almerita

Grillo "Cavallo delle Fate" DOC 2019

0,75 l

14,11 € s DPH
+
Nie je skladom
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13,5 %
Odroda
Grillo

Grillo je autochtónna sicílska odroda, ktorá vznikla krížením odrôd Moscato d'Alexandria a Catarratto. Grillo Cavallo delle Fate Sicilia DOC od Tasca d'Almerita má v pohári žiarivo žltú farbu, vôňa pripomína citrusové plody, broskyne, hrušku maslovku alebo lúčne kvety. V chuti stredne plné, s typickým stredomorským charakterom, kombinujúci príjemné tóny kôstkového ovocia a sviežu kyselinu. Krásne štruktúrované víno, s dlhšou dochuťou.

Druh vína: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Tasca d'Almerita

Oblasť pôvodu: Sicília

Odporúčania v gastronómii: Risotto s morskými plodmi.

...

Tasca d'Almerita

História vinárstva Tasca d'Almerita siaha až do roku 1830, kedy zástupcovia rovnomennej rodiny zakúpili usadlosť Tenuta Regaleali, akúsi zelenú oázu s rozlohou takmer 550 hektárov v strede Sicílie. Súčasný riaditeľ vinárstva Alberto Tasca je tak zástupcom už ôsmej generácie tejto vinárskej rodiny. Na 382 hektároch viníc okolo vinárstva Tasca d'Almerita, v nadmorskej výške 400 až 900 metrov, je aktuálne vysadených 25 bielych a modrých odrôd. V súčasnosti Tasca d'Almerita patrí k špičke výrobcov tohto najväčšieho stredomorského ostrova. V roku 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udelil titul najlepšieho európskeho vinárstva. Ako rodinná firma sa vinárstvo snaží hospodáriť s maximálnym rešpektom k životnému prostrediu, ako prvé na Sicílii v roku 2010 získalo certifikát SOStain za udržateľné postupy pri výrobe vín. V ponuke vinárstva nájdete najmä vína z typických sicílskych odrôd ako Grillo, Cataratto, Nero d'Avola alebo Perricone.

 

 

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.