Fontalloro IGT Toscana 2018 Raritné víno

Felsina

Fontalloro IGT Toscana 2018

Falstaff 95 / 100 Wine Spectator 92 / 100

0,75 l

52,23 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
18-22 mesiacov v barikových sudoch
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14 %
Odroda
Sangiovese

Hrozno pre Fontalloro pochádza z viníc na hranici medzi zónami Chianti Classico a Colli Senesi. Ide o 100% Sangiovese, ktoré zreje pred fľaškovaním 18 mesiacov v barikových sudoch. V poháriku so stredne výraznou rubínovou farbou. Vôňa je bohatá, s tónmi zrelého červeného kôstkového ovocia, ktoré pripomína maliny, brusnice alebo červené ríbezle, doplnené o jemne sladkastú korenitosť a tón sladkého drievka. V chuti je víno plnšie, uhladené, s doslova zamatovým prejavom. Nechýba šťavnatá kyslosť a delikátne krásne integrované triesloviny. Dlhšia dochuť. Veľký potenciál ďalej zrieť na fľaši, super štruktúra, skvele piteľné už teraz.

Zvyškový cukor:  suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Felsina

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Odporúčanie v gastronómii: Cestoviny s omáčkou z diviačieho mäsa, grilované mäso.

...

Felsina

Vinárstvo Felsina stojí v juhovýchodnej časti zóny Chianti Classico v obci Castelnuovo Berardenga. Tu, v najteplejšej časti celej provincie, vyrába Fèlsina jedny z najlepších a najkomplexnejších Sangiovese, ktoré vyhľadávajú milovníci vín po celom svete. Felsina je historicky jedno z prvých vinárstiev, ktoré sa v rámci svojich prestížnych vín zameralo výhradne na odrodu Sangiovesa Grosso. Nikdy v histórii vinárstva nepoužívalo medzinárodné odrody ako Merlot alebo Cabernet Sauvignon a vína tak maximálne rešpektujú tradície a terroir tejto časti Toskánska. Vinice vinárstva Fèlsina sú obhospodarované organicky a réva pre vína Chianti Classico dosahuje priemerný vek 30 rokov. Základom vín Chianti Classico Riserva a Chianti Classico Riserva Cru Rancia sú v priemere 50-ročné kríky Sangiovese. Víno Fontalloro IGT je tiež 100% Sangiovesa Grosso. Víno je z hrozna troch špičkových viníc, ktoré sú vysadené na pomedzí zón Chianti Classico a Chianti Colli Senesi.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.