Fiano Colline Pescaresi "Le Ruve" IGT 2018 AKCIA BIO víno

La Valentina

Fiano Colline Pescaresi "Le Ruve" IGT 2018

Luca Maroni 91 / 100

0,75 l

17,16 € 14,87 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze, a v sudoch barrique
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13,5 %
Odroda
Fiano

100% Fiano z BIO viníc v Abruzze. Víno žiarivo žltej farby, slamového odtieňa, so zelenkavým okrajom. Vo vôni intenzívne a prenikavé, kombinujúce exotické ovocie, tóny broskyne a hrušky, doplnené o príjemnú kvetinovosť a jemný korenistý tón po zrení v dreve. V chuti víno pôsobí sebavedomým dojmom, plnšie, s dobrou hĺbkou. Na jazyku objavíte tóny exotického ovocia a kôstkovín, doplnené o tóny mandlí alebo čerstvo pokosenej trávy. Dlhšia dochuť, s príjemnou kyslosťou.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: La Valentina

Oblasť pôvodu: Abruzzo

Odporúčania v gastronómii: Rybie polievky, morské plody, cestoviny s rybími omáčkami, biele mäso, kôrovce a tuniakový tatarák.

...

La Valentina

Fattoria La Valentina je relatívne nové vinárstvo, ktoré otvorilo svoje dvere v roku 2008 v objekte starej vinárskej firmy z 80. rokov minulého storočia v regióne Abruzzo v obci Spoltore ležiace na západ od mesta Pescara severne od rovnomennej rieky . Založili ho bratia Sabatino, Roberto a Andrea Di Properzio. Región Abruzzo sa rozkladá po oboch brehoch rieky Aterno (grécky Aternos), ktorá získava meno Pescara podľa svojho sútoku blízkosti rovnomenného hlavného mesta regiónu. Oblasti dominujú impozantné horské hrebene pohoria Gran Sasso a Maiella. Toto rodinné vinárstvo sa venuje pestovaniu a výrobe vína z ich autochtónnych odrôd viniča na udržateľných poľnohospodárskych a technologických postupoch s minimálnymi zásahmi chémie, pesticídov a umelých hnojív do diela prírody. Mikroklimatické vinohradnícke podmienky sú ovplyvnené prímorskými faktormi, keďže úzke pásmo medzi morom a horami činí len 20-25 km.

Ohodnoťte tento produkt

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.