Candido

"Duca d' Aragona" Salento IGT 2017

0,75 l

20,97 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
12 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
14,5 %
Odroda
Negro Amaro 80 %, Montepulciano 20 %

Víno tvorené kombináciou odrôd Negro Amaro a Montepulciano. Jeho farba je tmavo rubínová s ľahko oranžovým okrajom. Vôňa je komplexná a veľmi výrazná, pripomína zrelé čierne bobuľové ovocie, černice, čierne ríbezle alebo slivky. Chuť je plná, hrejivá, tmavé ovocie v nej dopĺňajú tóny kávy a exotického korenia. Víno pôsobí harmonicky, triesloviny sú elegantné a kyselina krásne integrovaná. Dochuť vína je dlhá a príjemná.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Candido

Oblasť pôvodu: Apúlia

Odporúčania v gastronómii: Dusené alebo pečené mäso, zverina, výrazné syry, salámy a údeniny.

...

Candido

Vinárstvo založené v roku 1929 Francescom Candide zostáva do súčasnosti rodinným podnikom. Dnešný majiteľ Alessandro je zástupca tretej generácie rodiny Candido hospodáriaci už takmer 100 rokov v San Donaci. Väčšina produkcie vinárstva pochádza z hrozna z vlastných 140 hektárov viníc, časť hrozna potom Alessandro nakupuje od preverených pestovateľov, ktorí hospodária vo viniciach organicky. Výsadbu tvoria prevažne pôvodné autochtónne odrody ako Aleatico, Negro Amaro, Primitivo, Malvasia nera alebo Fiano a doplnkovo ​​sa vo vinárstve Candido venujú aj odrodám ako Montepulciano, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah a Petit Verdot. Z produkcie vinárstva rozhodne ochutnajte víno Capello di Prete, teda 100% Negro Amaro s krásnou ovocnosťou a kyselinou, alebo prémiový blend odrôd Negro Amaro a Montepulciano - víno "Duca d 'Aragona" Salento IGT.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.