Chianti Ruffina Riserva Frascole DOCG 2018 BIO víno

Frascole

Chianti Ruffina Riserva Frascole DOCG 2018

0,75 l

24,78 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Druh
Chianti
Dozrievanie
12 mesiacov v barikových sudoch
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14,5 %
Odroda
95 % Sangiovese, 5 % Colorino

Víno má krásnu sýto čerešňovo červenú farbu. Intenzívna a rafinovaná vôňa pripomína, kvetinové tóny fialky a ruže, tóny čerešní, lesného ovocia, a černíc. Nechýbajú ani tóny kože, čierneho korenia, tabaku a lesného podrastu. V ústach je víno komplexné a koncentrované, zároveň pôsobí elegantne a sviežim dojmom. Výraznejšia kyselinka je doplnená zamatovými trieslovinami. Veľké toskánske víno, s dlho pretrvávajúcou chuťou a potenciálom dlhšieho zrenia.

Druh vína: suché

Farba vína: červené

Výrobca vína: Frascole

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Odporúčania v gastronómii: T-bone steak Bistecca alla fiorentina.

...

Frascole

Vinárstvo Frascole je hviezdou malej oblasti Chianti Rufina, jednej z podzón na výrobu vín Chianti. Tá leží východne od Florencie v kopcovitej krajine na úbočí Apenín. Vinice sú tu vysadené v nadmorských výškach až 500 metrov. Väčšie rozdiely v teplotách cez deň a v noci a chladnejšiu jeseň sa vo vínach prejavujú typickým delikátnym ovocným charakterom a vyššou kyselinou. Rodinné vinárstvo Frascole stojí na severnom okraji zóny, v roku 2021 oslávilo 30 rokov od svojho založenia. Ročne brány vinárstva opustia okolo 60 000 fliaš vín, od roku 1998 sú vinice vedené v BIO režime. Na 16 hektároch vinohradov prevláda odroda Sangiovese, doplnená o Colorino, Pinot noir, Merlot alebo biele odrody Trebbiano a Malvasia. Vlajkovými vínami vinárstva sú vína Chianti Rufina a Chianti Rufina Riserva, ktoré nájdete v našom sortimente.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.