Barolo DOCG 2019 BIO víno

Brezza

Barolo DOCG 2019

0,75 l

33,55 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Druh
Barolo
Dozrievanie
24 mesiacov v sudoch zo slavónskeho duba
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14 %
Odroda
Nebbiolo

Granátovo sfarbené Barolo s prenikavou až parfumovanou vôňou, ktorá pripomína tóny červených ríbezlí, sladkého drievka, fialky alebo ruží. V chuti uhladené a koncentrovane zároveň, víno je ukážkou tradičného štýlu, s veľmi autentickým prejavom odrody Nebbiolo. Plnšie, s pevnou štruktúrou zrelých trieslovín a s tónmi černíc, malín, lesného podrastu a jemnou stopou ušľachtilého dreva. Veľmi príjemné víno s dlhou dochuťou, na okamžité vypitie aj uloženie do archívu.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Brezza

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Zverina, hovädzí guláš, k dlho zrejúcim syrom.

...

Brezza

Jedno z legendárnych vinárstiev sídliaca v srdci mestečka Barolo, fľaškujúce vína zo špičkových polôh ako Cannubi, Castellero alebo Sarmassa. Vinárstvo založil v roku 1885 Giacomo Brezza, ktorý sa svojím otcom Antoniom už v roku 1910 uviedol na trh svoje prvé fľaškované vína . Dodnes sú štýlom vína Brezza považované za ultratradičné. vína zrejú len vo veľkých sudoch zo slavónskeho duba, ich charakteristickým rysom je elegancia. v súčasnosti vinárstvo vedie Enzo Brezza so svojím bratrancom Giacomom. Vinárstvo disponuje 16,5 hektármi viníc, z ktorých niektoré pochádzajú už z roku 1885. vo viniciach dodržiava rodina Brezza čisto organické postupy. Hoci sa vo výrobe vinárstva drží tradičných postupov, čo sa týka uzáverov vína, nebojí sa inovácií. Vinárstvo Brezza sa tento rok stalo prvým vinárstvom, ktoré sa rozhodlo fľaškovať základné Barolo pod sklenený uzáver a vylúčiť tak možnosť vzniku korkovej vady.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.