Marcarini

Barolo del Comune di La Morra DOCG 2016

0,75 l

33,93 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Druh
Barolo
Dozrievanie
24 mesiacov v sudoch zo slavónskeho duba
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odroda
Nebbiolo

Toto je nové víno z vinárstva Marcarini, z hrozien obidvoch Cru vinárstva, konkrétne vinohradov La Serra a Brunate. Farba tohto elegantného Barola je krásna, granátového odtieňa doplnená rubínovými jiskrami. Na nose objavíte bohatú kvetinovú arómu pripomínajúcu fialku alebo tóny ruže, ktoré sa miešajú s jemným peckovitým ovocím a je podčiarknutá jemnou dymovitosťou a minerálnosťou. Chuť je hladká, intenzívna a dlhá. Víno má veľký potenciál na archiváciu.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Marcarini

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Zverina, hovädzí guláš, k dlho zrejúcim syrom.

 

...

Marcarini

Vinárstvo Marcarini je jedným z najvýznamnejších výrobcov v oblasti La Morra. Vinárstvo disponuje mimoriadnymi viničnými polohami a ako jedno z prvých začalo ich mená už v 50. rokoch minulého storočia uvádzať na etikety svojich vín. Príkladom nech je 150 rokov stará trať Boschi di Berri, kde sú okrem iného vysadené prastaré kríky Dolcetto, ktoré prežili aj epidémiu fyloxéra. Hrozno Nebbiolo, určené pre výrobu Barola dozrievajú na dvoch prestížnych cru - Brunate a La Serra. História prvej menovanej polohy siaha až do 13. storočia. Vinárstvo Marcarini je považované za zástupcu tradičného prístupu vo výrobe Barola. Typický je dôraz na dôkladnú prácu vo vinici, prísna selekcia hrozna, nízke výnosy a používanie veľkých sudov pri vyzrievanie vín. Okrem Nebbiolo má vinárstvo vysadené na 25 hektároch viníc tiež odrody Dolcetto, Barbera a Moscato. Ak sa v budúcnosti rozhodnete vinárstvo navštíviť, nájdete ho v historickom centre mestečka La Morra, v tesnej blízkosti miestnej stredovekej veže. Vinárstvo si zachováva svoj rodinný charakter, od 90. rokov minulého storočia ho vedie Manuel Marchetti, ktorému pomáhajú jeho tri deti Francesca, Lisa a Andrea.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.