Marcarini

Barolo "Brunate" DOCG 2015

0,75 l

47,66 € s DPH
+
Nie je skladom
Odroda
Nebbiolo
Druh
Barolo
Dozrievanie
24 mesiacov v sudoch zo slavónskeho duba, posledných 18 mesiacov vo fľaši
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14 %

Cru Brunate patrí medzi najvýznamnejšie polohy v oblasti Barolo. Z dvojice vín Barolo, ktoré Marcarini produkuje, je práve Brunate to viac svalnatejšie a robustnejšie. Farba je tmavšia, granátovo červená. Vo vôni je víno koncentrované, s tónmi kôstkovín, mäty, sladkého drievka, sladkého korenia a jemného tabaku. Chuť je komplexná, intenzívna, s výraznejším trieslom a dlho pretrvávajúcim záverom. Stále veľmi mladé víno, ktoré bude v nasledujúcich rokoch získavať na atraktívnosti a elegancii.

Druh vína: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Marcarini

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Úpravy hovädzieho a bravčového mäsa, tekvicové polievka.

...

Marcarini

Vinárstvo Marcarini je jedným z najvýznamnejších výrobcov v oblasti La Morra. Vinárstvo disponuje mimoriadnymi viničnými polohami a ako jedno z prvých začalo ich mená už v 50. rokoch minulého storočia uvádzať na etikety svojich vín. Príkladom nech je 150 rokov stará trať Boschi di Berri, kde sú okrem iného vysadené prastaré kríky Dolcetto, ktoré prežili aj epidémiu fyloxéra. Hrozno Nebbiolo, určené pre výrobu Barola dozrievajú na dvoch prestížnych cru - Brunate a La Serra. História prvej menovanej polohy siaha až do 13. storočia. Vinárstvo Marcarini je považované za zástupcu tradičného prístupu vo výrobe Barola. Typický je dôraz na dôkladnú prácu vo vinici, prísna selekcia hrozna, nízke výnosy a používanie veľkých sudov pri vyzrievanie vín. Okrem Nebbiolo má vinárstvo vysadené na 25 hektároch viníc tiež odrody Dolcetto, Barbera a Moscato. Ak sa v budúcnosti rozhodnete vinárstvo navštíviť, nájdete ho v historickom centre mestečka La Morra, v tesnej blízkosti miestnej stredovekej veže. Vinárstvo si zachováva svoj rodinný charakter, od 90. rokov minulého storočia ho vedie Manuel Marchetti, ktorému pomáhajú jeho tri deti Francesca, Lisa a Andrea.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.