Col Vetoraz

Prosecco Superiore Valdobbiadene DOCG Spumante Brut

Robert Parker 89 / 100

0,75 l

17,54 € s DPH
+
Skladom viac než 100 ks
Druh
Prosecco
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
11,5 %
Odroda
Glera

Prúd malých bubliniek s jemným retiazkovým perlením dávajú tomuto sektu veľmi atraktívny vzhľad, jeho vôňa je intenzívne kvetnatá, pripomínajúce delikátne kvety agátu, jazmínu a zimolezu, a výrazne ovocitá. Chuť je vzájomne dobre prepletená, krémová, evokujúca lahodnú Pannacottu alebo crème brûlée, s ľahkým nádychom karamelu a citrusov a pýši sa dlhým doznievaním.

Zvyškový cukor: suché

Druh vína: šumivé

Ideálna teplota: 7  - 9 °C

Výrobca vína:  Col Vetoraz

Oblasť pôvodu: Benátsko

Odporúčania v gastronómiiAperitív, do kombinácie s malými predjedlami a tapas.

...

Col Vetoraz

Vinárstvo Col Vetoraz sídli v srdci vinárskej oblasti na výrobu Prosecca, teda na kopci "Mont" Cartizze v Santo Stefano di Valdobbiadene v nadmorskej výške 400 metrov. Jeho história siaha až do roku 1838, kedy sa tu usadila rodina Miotti a začala sa venovať pestovaniu viniča v Cartizze. V roku 1993 Alessandro, priamy potomok rodiny, spolu s Paulom de Bortoli a enológom Lorisom dall'Acqa vytvorili ambiciózny tím, ktorý sa stal základom súčasného vinárstva Col Vetoraz. Ich Prosecco získalo vo svete reputáciu špičkového šumivého vína vyrobeného metódou Charmat a všetci traja sú považovaný za "duchovné otca" moderného Prosecca. Vinárstvo Col Vetoraz prostredníctvom svojich vín usiluje o maximálne vyjadrenie jedinečnosti terroir z Valdobbiadene. Rešpekt k prírode je prvým krokom k výrobe kvalitného šumivého vína a vinárstva Col Vetoraz v tomto smere udáva smer regiónu. 

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.