Produttori del Barbaresco Riserva "Montestefano" DOCG 2017 Raritné víno

Produttori del Barbaresco

Produttori del Barbaresco Riserva "Montestefano" DOCG 2017

0,75 l

75,87 € s DPH
+
Skladom menej než 10 ks
Druh
Barbaresco
Dozrievanie
36 mesiacov v dubových sudoch
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14,5 %
Odroda
Nebbiolo

Montestefano Riserva je úžasné a harmonické víno, ktoré vás bude baviť od začiatku až do konca. Žiarivo rubínové farby s oranžovými odleskami. Už na nose prekvapuje svojou hĺbkou a rafinovanou vôňou tmavých čerešní, sušených sliviek alebo sladkého drievka. V chuti víno krásne nadväzuje, pôsobí uhladene, elegantne, s dobre zakomponovanými trieslovinami. Objavujú sa tóny lúčnych kvetov, mäta, sladkého drievka a tmavých čerešní. Záver je dlhý.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Produttori del Barbaresco

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Dusené a pečené hovädzie mäso, divina, zrejúce syry.

...

Produttori del Barbaresco

Toto združenie položilo svoje základy v roku 1898, ale bolo zatvorené v roku 1925 za vlády fašistov. Členovia sa znovu zišli po druhej svetovej vojne uprostred chudoby 50. rokov minulého storočia, kedy miestny farár Don Fiorino Marengo presvedčil 19 živoriacich pestovateľov, aby spojili svoje sily a vyrábali víno spoločne. Takto pokračujú dodnes a družstvo zahŕňa niekoľko špičkových pestovateľov pod vedením enológa a technického riaditeľa, ktorým je v súčasnosti Giovanni Testa. vína pochádza výlučne z odrody Nebbiolo, pričom sú dodržiavané tradičné metódy školenie vo veľkokapacitných drevených sudoch zvaných botti. To dáva veľkoryso transparentné vína, ktoré ponúkajú jedinečnú príležitosť preskúmať najvzrušujúcejší terroir tejto oblasti. V slabších ročníkoch sa produkuje iba jedno víno, zatiaľ čo z veľkých ročníkov Produttori del Barbaresco dávajú na trh až desať magických crus z jedinečných polôh plus deväť vín s označením Riserva, ktorá sa rodí na Opukovom a vápencovom podloží pohoria Langhe. 

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.