Produttori del Barbaresco

Langhe Nebbiolo DOC 2020

0,75 l

24,02 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
14
Odroda
Nebbiolo

Produttori del Barbaresco je jednoznačne jedno z najlepších vinárstiev Piemontu a ich Nebbiolo je toho jasným dokladom. Elegantná rubínová farba tohto vína prechádza do granátového odtieňa. Vo vôni upúta krásne svieže zrelé ovocie, džem, malinový kompót a jemná stopa korenia. Chuť je bohatá, elegantná a pekne vyvážená, s vynikajúcou dĺžkou. Po tomto víne budete chcieť ochutnať aj Barbaresco!

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Produttori del Barbaresco

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Pečené teľacie stehno.

...

Produttori del Barbaresco

Toto združenie položilo svoje základy v roku 1898, ale bolo zatvorené v roku 1925 za vlády fašistov. Členovia sa znovu zišli po druhej svetovej vojne uprostred chudoby 50. rokov minulého storočia, kedy miestny farár Don Fiorino Marengo presvedčil 19 živoriacich pestovateľov, aby spojili svoje sily a vyrábali víno spoločne. Takto pokračujú dodnes a družstvo zahŕňa niekoľko špičkových pestovateľov pod vedením enológa a technického riaditeľa, ktorým je v súčasnosti Giovanni Testa. vína pochádza výlučne z odrody Nebbiolo, pričom sú dodržiavané tradičné metódy školenie vo veľkokapacitných drevených sudoch zvaných botti. To dáva veľkoryso transparentné vína, ktoré ponúkajú jedinečnú príležitosť preskúmať najvzrušujúcejší terroir tejto oblasti. V slabších ročníkoch sa produkuje iba jedno víno, zatiaľ čo z veľkých ročníkov Produttori del Barbaresco dávajú na trh až desať magických crus z jedinečných polôh plus deväť vín s označením Riserva, ktorá sa rodí na Opukovom a vápencovom podloží pohoria Langhe. 

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.