Cottanera

Etna Rosso "Barbazzale" DOC 2021

James Suckling 91 / 100

0,75 l

11,44 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
14 %
Odroda
Nerello Mascalese, Nerello Cappuccio

Toto víno je vyrobené z autochtónnych odrôd Nerello Mascalese a Nerello Cappuccio, ktoré sa pestujú výlučne na úpätí Etny. Má mladistvo rubínovú farbu a krásnu elegantnú vôňu drobných kôstkovín a lesného ovocia s minerálnym charakterom a nádychom dymovitosti. Chuť je svieža, šťavnatá, s rafinovanými trieslovinami.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Sallier de la Tour

Oblasť pôvodu: Sicília

Odporúčania v gastronómiiSicílska Peperonata (pečené papriky s paradajkami, cibuľou a olivami) alebo Capone (obmena s baklažánmi, stopkatým zelerom, kaparami, píniami a hrozienkami)

...

Cottanera

Vína z oblasti Etny boli veľkou neznámou ešte pred 25 rokmi. To sa však začiatkom 90. rokov minulého storočia začalo meniť. Tento tzv. "Ostrov na ostrove", akým je vinárska zóna Etna DOC, má úplne iné pôdne a klimatické podmienky ako ostatné oblasti Sicílie. V roku 1990 sa v blízkosti Castiglione di Sicilia usadili bratia Guglielmo a Enzo Cambria, aby pokračovali v tradícii, ktorú tu začal ich otec Francesco už v 60. rokoch. Ich hospodárenie a produkciu vína na území, ktoré je sústavne pod vplyvom nebezpečenstva mnohokrát len pokojne dymiacej avšak často hrozivo chrliacej sopky Etny, nazvali bratia Cambria vulkan-enológia, lebo proti toku horúcej lávy, ktorá sa často zastaví len pár metrov od viníc, neexistuje žiadna obrana. Na severnom úpätí Etny v nadmorskej výške 700 metrov vysadili medzinárodné kultivary Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon alebo Cabernet Franc, ktoré potom nasledovali lokálne odrody Nerello Mascalisa a Nerello Cappuccio pre výrobu jedinečných červených vín, zatiaľ čo pre biele vína typického minerálneho charakteru sa pestuje Inzolia a Carricante. Všetky vinohradnícke práce tu vykonáva tým 25 žien na čele s matriarchátom rodiny Cambria, ktorou je Guglielmova vdova - mamma Cambria s jej dcérou Mariangelou. Nesmieme však opomenúť ani bratov Mariangeli - Emanuela a Francesca, pričom posledne menovaný je hlavným enológom vinárstva, a strýka Enza.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.