Castello di Monsanto

Chianti Classico Riserva DOCG 2017

Robert Parker 92 / 100

0,75 l

24,78 € s DPH
+
Nie je skladom
Druh
Chianti
Dozrievanie
18 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14 %
Odroda
90% Sangiovese, 10% Canaiolo a Colorino

Víno zo starostlivo selektovaného hrozna z tých najlepších viníc Castello di Monsanto. Okamžite na vás dýchne svojou eleganciou a noblesným prejavom. Vo vôni nájdete tóny kompótového drobného ovocia s nádychom exotického korenia, sladkého drievka, badiánu a klinčekov. Chuť je príjemná, vyvážená a dobre štruktúrovaná, s veľmi rafinovaným trieslom a s dlhým odchodom podčiarknutým tónom kávy a tabaku.

Druh vína: suché

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Odporúčania v gastronómii: Jahňacie kotletky s horčicovo-medovou kôrkou na rozmaríne.

...

Castello di Monsanto

Vinárstvo Castello di Monsanto založil v roku 1960 milánsky textilný magnát Aldo Bianchi, ktorý bol totálne očarený nádherným pohľadom na zvlnenú krajinu Val d'Elsa z terasy Castello di Monsanto. Hospodárstvo kúpil a začal ho so svojím synom Fabriziom premieňať vo vinárstvo. Castello di Monsanto utváralo modernú históriu oblasti Chianti Classico, veľmi skoro prestalo používať na výrobu Chianti prímes bielych odrôd, ako prvé napríklad začalo v Chianti uvádzať na etikety prestížne cru, keď vytvorilo dnes ikonické víno "Il Poggio". Od roku 1989 vedenie vinárstva postupne prevzala charizmatická Laura Bianchi, ktorá úspešne nadväzuje na odkaz svojho otca a dedka. Podľa Roberta Parkera je Castello di Monsanto "meradlom pre výšky akých Chianti môže dosiahnuť."

Ohodnoťte tento produkt

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.