Brunello di Montalcino DOCG 2014 BIO víno

Baricci

Brunello di Montalcino DOCG 2014

Wine Enthusiast 95 / 100

0,75 l

49,18 € s DPH
+
Nie je skladom
Druh
Brunello
Dozrievanie
36 mesiacov v sudoch zo slavónskeho duba
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14 %
Odroda
Sangiovese

Brunello pochádzajúce zo starších kríkov vinice Montosoli, pred fľaškovaním vyzrieva tri roky v sudoch zo slavónskeho duba. Víno, ktorému rodina Baricci venuje špeciálnu pozornosť a starostlivosť a ktoré je každoročne beznádejne vypredané. Učebnicové Brunello, v ktorého vôni nájdete koncentrované tóny drobných kôstkovín, fialku, náznak kože a lesného podrastu. V chuti je víno komplexné, plné a šťavnaté, s tónmi zrelého tmavého ovocia, sušených bylín, sladkého drievka alebo klinčekov. Rafinovanú štruktúru vína dotvárajú krásne integrované triesloviny. Noblesné víno s veľkým potenciálom, ktoré si môžete vychutnať už teraz, rovnako tak uložiť na dlhšiu dobu do archívu.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Baricci

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Odporúčania v gastronómii: Pečené alebo grilované červené mäso, zverina, dusené mäso z diviaka, zrelé syry.

...

Baricci

Vinárstvo Baricci, založené v roku 1957, patrí medzi špičkových rodinných producentov, ktorí v niekoľkých posledných dekádach výrazne prispeli k zvýšeniu prestíže vín Brunello di Montalcino. Ostatne Nello Baricci bol jedným zo 26 zakladajúcich členov konzorcia vinárstva Brunello di Montalcino. Dnes vinárstvo vedie jeho syn Nello Pietro Buffi a vnuci Francesco a Federico. Spoločne organicky obhospodarujú päť hektárov viníc, ktoré sú vysadené v rámci kopca Montosoli. Ten je považovaný za jednu z najlepších Cru v okolí Montalcino, história pestovania vína je tu zmapovaná 500 rokov do minulosti. Miestne podmienky dávajú vzniknúť autentickým vínam, ktoré v sebe kombinujú komplexnosť a zvodnú eleganciu. Portfólio vín Baricci tvorí Brunello di Montalcino a Rosso di Montalcino. Pre zrenie vín sa používajú iba veľké 20 a 40 Hl sudy zo slavónskeho duba. Produkcia okolo 30 000 fliaš je každoročne beznádejne vypredaná. V rámci exkluzívneho zastúpenia v Českej republike máme alokovaný obmedzený počet vín.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.