Felsina

Berardenga Chianti Classico DOCG 2020

Decanter 90 / 100

0,75 l

20,97 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Druh
Chianti
Dozrievanie
12 mesiacov vo veľkých sudoch zo slavónskeho duba
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13,5 %
Odroda
Sangiovese

Najdôležitejšie víno v portfóliu vinárstva Felsina, prvýkrát nafľaškované už v roku 1967! Chianti Classico s rubínovo červenou farbou s hlbokou intenzitou a odtieňom. Chuť je šťavnatá, kombinuje ovocné tóny a korenitosť, je dobre vyvážená a elegantná. Triesloviny sú delikátne a príjemne vystupujú v dlho trvajúcom závere. Veľmi pekné Chianti tradičného štýlu!

Zvyškový cukor:  suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Felsina

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Odporúčanie v gastronómii: Cestoviny s omáčkou z diviačieho mäsa, grilované mäso.

...

Felsina

Vinárstvo Felsina stojí v juhovýchodnej časti zóny Chianti Classico v obci Castelnuovo Berardenga. Tu, v najteplejšej časti celej provincie, vyrába Fèlsina jedny z najlepších a najkomplexnejších Sangiovese, ktoré vyhľadávajú milovníci vín po celom svete. Felsina je historicky jedno z prvých vinárstiev, ktoré sa v rámci svojich prestížnych vín zameralo výhradne na odrodu Sangiovesa Grosso. Nikdy v histórii vinárstva nepoužívalo medzinárodné odrody ako Merlot alebo Cabernet Sauvignon a vína tak maximálne rešpektujú tradície a terroir tejto časti Toskánska. Vinice vinárstva Fèlsina sú obhospodarované organicky a réva pre vína Chianti Classico dosahuje priemerný vek 30 rokov. Základom vín Chianti Classico Riserva a Chianti Classico Riserva Cru Rancia sú v priemere 50-ročné kríky Sangiovese. Víno Fontalloro IGT je tiež 100% Sangiovesa Grosso. Víno je z hrozna troch špičkových viníc, ktoré sú vysadené na pomedzí zón Chianti Classico a Chianti Colli Senesi.

 

Ohodnoťte tento produkt

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.