Bolla

Amarone della Valpolicella Classico "Le Origini" DOCG 2018

0,75 l

40,03 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Druh
Amarone
Dozrievanie
36 mesiacov vo veľkých dubových sudoch
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
15.5 %
Odroda
75% Corvina a Corvinone, 25% Rondinella

Nádherné a vláčne Amarone tvorené primárne odrodami Corvina a Rondinella, ktorých hrozná prešli starostlivým ručným zberom. Víno má noblesnú hlboko granátovú  farbu, vo vôni ponúka široký výber vôní od čiernych višní, sliviek, korenistých tónov klinčekov a vanilky až po tóny sladkého drievka. Chuť je plná, hrejivá s tónmi tmavého ovocia, korenia a kakaa. Víno si ideálne vychutnáte v sprievode poriadneho jedla alebo len tak pri meditovaní o zmysle života :)

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 16  - 18 °C

Výrobca vína: Bolla

Oblasť pôvodu: Benátsko

Odporúčania v gastronómiiHovädzie bifteky, zverinové hody, zrejúce syry.

...

Bolla

Vinárstvo založil v roku 1883 Abele Bolla, preslávený hostinský a svoju prvú zlatú medailu za víno získalo v roku 1907 na veľtrhu v Bologni. Dnes je v oblasti Soave meno Bolla jedným z najzvučnejších a ich produkcia patrí k tým najrešpektovanejším čo sa týka kvality vín z Benátska. Toto tradičné vinárstvo je aktívne v zónach Valpolicella, Bardolino a Soave. Keď do rodinného podniku vstúpili traja synovia, Albano, Alberto a Giuglio, bolo nutné zriadiť novú výrobnú halu, pričom prebehla rozsiahla modernizácia originálnej pivnice. Okrem nerezových tankov má firma pre školenie vína k dispozícii 1700 sudov a 35 veľkokapacitných tonneaux. V roku 2000 kúpila vinárstvo americká firma Brown-Forman a Gruppo Italiano Vini prevzalo kontrolu v roku 2006. 

Ohodnoťte tento produkt

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.