Felsina

Pepestrino IGT Toscana 2020

0,75 l

11,06 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
12 %
Odroda
Chardonnay, Sauvignon Blanc a Trebbiano Toscano

Svieže biele víno z Toskánska. V poháriku so žiarivou svetlo žltou farbou. Vo vôni pôsobí príjemne, ucítite tóny jabĺk, citrusového ovocia, zemolezu alebo jazmínu. Pepestrino je stredne plné víno, výrazne suché, so stredne dlhou dochuťou. Víno, ktoré veľmi ľahko navodí atmosféru letného Toskánska a pohody, s tónmi kôstkového ovocia a lúčnych bylín.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Felsina

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Odporúčanie v gastronómii: Skvele sa snúbi s pokrmami z rýb a letnými šalátmi.

...

Felsina

Vinárstvo Felsina stojí v juhovýchodnej časti zóny Chianti Classico v obci Castelnuovo Berardenga. Tu, v najteplejšej časti celej provincie, vyrába Fèlsina jedny z najlepších a najkomplexnejších Sangiovese, ktoré vyhľadávajú milovníci vín po celom svete. Felsina je historicky jedno z prvých vinárstiev, ktoré sa v rámci svojich prestížnych vín zameralo výhradne na odrodu Sangiovesa Grosso. Nikdy v histórii vinárstva nepoužívalo medzinárodné odrody ako Merlot alebo Cabernet Sauvignon a vína tak maximálne rešpektujú tradície a terroir tejto časti Toskánska. Vinice vinárstva Fèlsina sú obhospodarované organicky a réva pre vína Chianti Classico dosahuje priemerný vek 30 rokov. Základom vín Chianti Classico Riserva a Chianti Classico Riserva Cru Rancia sú v priemere 50-ročné kríky Sangiovese. Víno Fontalloro IGT je tiež 100% Sangiovesa Grosso. Víno je z hrozna troch špičkových viníc, ktoré sú vysadené na pomedzí zón Chianti Classico a Chianti Colli Senesi.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.