Franciacorta Elite DOCG Extra Brut Raritné víno

Mirabella

Franciacorta Elite DOCG Extra Brut

0,75 l

37,74 € s DPH
+
Nie je skladom
Druh
Franciacorta
Dozrievanie
klasická metóda kvasenie v uzavretej fľaši min. 30 mesiacov
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Odroda
Chardonnay

100% Chardonnay, víno z hrozna z najstaršej vinice vinárstva Mirabella vysadené v roku 1981. Vôbec prvé Franciacorta a šumivé víno vyrobené tradičnou metódou druhotného kvasenia v Taliansku, ktoré vzniklo bez pridania síry alebo iných aditív. Bohaté perlenie v pohári, vôňa vína pripomína biele kôstkové ovocie, pomarančovú kôru alebo jemné tóny medu a orieškov. V chuti so sviežou kyselinou, príjemnou ovocnosťou a intenzívnou kriedovou mineralitou.

Druh vína: suché

Druh vína: šumivé

Výrobca vína: Mirabella

Oblasť pôvodu: Lombardia

Ideálna teplota: 6  - 9 °C

Odporúčania v gastronómii: Pokrmy z rýb, ustrice, morské plody.

...

Mirabella

Región Franciacorta DOCG, to sú špičkové talianska šumivé vína vyrábané tradičnou metódou druhotného kvasenia vo fľaši. Nielen Taliani sú do týchto vín doslova zbláznený. Vinárstvo Mirabella, ktoré v roku 1979 založil Terézie Schiavi, sa veľmi rýchlo zaradilo medzi najzaujímavejších producentov tejto neveľkej oblasti. Postupným rozširovaním sa dostalo až na súčasných 56 hektárov viníc, v rámci ktorých hospodári trvalo udržateľným spôsobom s rešpektom k prírode. Od roku 2012 potom vinárstvo využíva len energie z obnoviteľných zdrojov. Vína z produkcie vinárstva Mirabella sa vyznačujú eleganciou a čistotou, absolútne pre ne platí označenie "vína z hrozna", teda vína bez pridaných aditív. Vinárstvo tiež okrem iného ako prvé v Taliansku nafľaškovalo šumivé víno bez akýchkoľvek alergénov alebo pridanej síry ("Elite" Extra Brut Franciacorta DOCG). v našej ponuke nájdete trojicu vín - Franciacorta brut, ďalej Sa Ten Franciacorta, teda 100% Chardonnay a noblesné Cuvée Demetra Brut 2009, tvorené odrodami Chardonnay a Pinot bianco.

 

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.